I ZespółKSZOSparingi

Łagów, nie Kolejowa – KSZO lepszy od Klimontowa. Relacja z meczu sparingowego: KSZO – Klimontowianka

W minioną sobotę piłkarze KSZO rozegrali pierwszy w tym roku mecz kontrolny. Ze względu na oblodzone boisko przy ulicy Kolejowej, spotkanie zostało przeniesione do Łagowa. Podopieczni trenera Rafała Wójcika bez większych problemów pokonali występującą na co dzień w IV lidze drużynę Klimontowianki Klimontów.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w okrojonych składach. W ekipie KSZO zabrakło narzekających na mikrourazy Michała Nawrota, Łukasza Mazurka oraz Patryka Potockiego. W drużynie prowadzonej przez trenera Marcina Wróbla ze składu wypadli m.in. Patryk Niziołek, Piotr Ferens, Błażej Misiur, czy Kamil Wochniak.Przez cały mecz pomarańczowo-czarni kontrolowali grę i narzucali swoje tempo. Przewaga została udokumentowana w 26. i w 27. minucie, kiedy to dubletem napoczął przeciwnika Dominik Pisarek. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Franciszek Lipka.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się mimo roszad w składzie KSZO. Po przerwie, na boisku pojawił się między innymi nowy nabytek ostrowieckiej drużyny – 25-letni napastnik z Ukrainy, Yevgeniy Mohil. Ekipa ze Świętokrzyskiej w drugiej odsłonie wcale nie spuściła z tonu. Efektem tego były dwa błyskawiczne gole Łukasza Mazurka II. Wynik na 6:0 ustalił Mohil, niekonwencjonalnym strzałem głową.W meczu z Klimontowianką testowany w drużynie KSZO był zawodnik na pozycji skrzydłowego, który rozegrał 60 minut. W ciągu kilku dni powinna wyjaśnić się jego przyszłość. Ostrowiecki klub wyraża mocne zainteresowanie tym zawodnikiem, ale czy piłkarz zdecyduje się podpisać umowę, przekonamy się wkrótce.Ponadto, w drugiej odsłonie meczu zagrało trzech młodych zawodników z drużyn juniorskich, Jakub Gulba, Dawid Romański oraz Krystian Stefański.

5 stycznia 2024 r. – godz. 11:00 – Stadion w Łagowie

KSZO Ostrowiec Św. – Klimontowianka Klimontów 6:0 (3:0)
6:0 Yevgeniy Mohil 80′

KSZO (1. połowa): Klon – Lenard, Jarzynka, Mężyk, Brągiel – Orlik, Lipka, Zimnicki, Zdyb, testowany – Pisarek

KSZO (2. połowa): Kot – Domagała, Mężyk, Gulba, Lis – Szynka, Tymoshenko, Kołoczek, testowany – Mazurek II, Mohil oraz Jarzynka, Stefański, Romański

Klimontowianka: Pietrasik – Pająk, Sajenko, Turek, Skrzypek – Pawlik, Piatrenka, Wojtachnio, Jas – Szakalec, testowany oraz Gorycki, Kończak, Szmuc, Mazur, Gach, Bień

Kolejne spotkanie kontrolne KSZO rozegra w sobotę, 27 stycznia w Krakowie na sztucznym boisku Hutnika. Początek meczu zaplanowano na godzinę 11:00.