I ZespółKSZOSparingi

Sparing: Drugoligowiec z Puław zbyt mocny

W trzecim sparingu w tym roku pomarańczowo-czarni mierzyli się w Puławach z miejscową Wisłą. Podopieczni trenera Rafała Wójcika ulegli II-ligowcowi 0:2. Gole w tym spotkaniu zdobyli Kamil Kumoch i Przemysław Skałecki.

W barwach KSZO mogliśmy oglądać Adama Kramarza, który nie tak dawno na zasadzie wypożyczenia z Puszczy Niepołomice przeniósł się na Świętokrzyską. Ofensywa w osobach Kramarz-Mazurek-Senko siała popłoch w strukturach Wisły, przynajmniej w dwóch pierwszych kwadransach meczu. Niestety, nie przełożyło się to na skuteczność i do przerwy nie oglądaliśmy goli.

W drugiej połowie na placu gry pojawiła się niemal nowa jedenastka, mocno odmłodzona, bo zagrali Lenard, Żebrowski, Zdyb i Gulba. Fakt, że na boisku byli gracze ciut mniej doświadczeni, został wykorzystany przez gospodarzy. W 57. minucie, po błędzie naszych młodych zawodników Wisła wyszła na prowadzenie. Autorem gola był Kamil Kumoch. Ostrowczanie próbowali doprowadzić do wyrównania jednak bez rezultatów. Świetnie w defensywie zachowywali się piłkarze Wisły, którzy oddalali zagrożenie. W 72. minucie po faulu Pawła Zdyba we własnym polu karnym, sędzia prowadzący zawody podyktował “jedenastkę”. Na gola zamienił ją Przemysław Skałecki. Puławianie utrzymali do końca spotkania korzystny rezultat i w gruncie rzeczy, wygrali zasłużenie.

Wisła Puławy przed meczem z KSZO, rozgrywała sparing z Siarką Tarnobrzeg, który również wygrała 2:0.

Wisła Puławy – KSZO Ostrowiec 2:0 (0:0)

1:0 Kamil Kumoch 57′

2:0 Przemysław Skałecki 72′ (k.)

KSZO (1.połowa): Klon – Kołoczek, Jarzynka, Mężyk, Brągiel – Orlik, Nawrot, Zimnicki, Senko – Mazurek II, Kramarz

KSZO (2. połowa): Klon – Lis, Mazurek, Domagała, Lenard (57′ Zimnicki) – Zdyb, Tymoshenko, Orlik (75′ Kołoczek), Żebrowski, Gulba – Pisarek

Z różnych przyczyn zabrakło dziś Yevgeniya Mogila, Franciszka Lipki, Michała Kota oraz Adriana Szynki.