III liga kobietKobietyKSZOsezon 2023/24

Kobiety: W sobotę batalia o “sześć” punktów

W sobotę, 4 maja na boisku przy ulicy Kolejowej w Ostrowcu Świętokrzyskim nasze piłkarki zmierzą się z zespołem Iskry Krzemień w ramach 16. kolejki rozgrywek III ligi. Początek meczu zaplanowano na godzinę 12:00.

Śmiało można powiedzieć, że jest to mecz kluczowy w walce o utrzymanie w III lidze kobiet. Zarówno ostrowczanki, jak i zawodniczki z województwa lubelskiego mają w dorobku 10 punktów i potrzebują kolejnych by marzyć o pozostaniu na tym szczeblu rozgrywkowym. Z pewnością pomarańczowo-czarne będą chciały zrewanżować się rywalkom za porażkę w Krzemieniu Drugim, która miała miejsce jesienią. Mecz ten odbył się 23 września ubiegłego roku i zawodniczki Iskry wygrały 2:1 po golach Joanny Sobótki i Julii Lachawiec. Dla KSZO jedyny gol padł z rzutu karnego, autorstwa Patrycji Szymańskiej.

Rzućmy okiem na formę obu ekip w tym sezonie. KSZO w piętnastu meczach wygrał tylko dwa mecze. To zdecydowanie za mało, żeby grać na poziomie III ligi. Zawodniczki z Ostrowca były lepsze tylko od Interu Gnojnica (zwycięstwo 4:3) oraz Rys Bukowina Tatrzańska (zwycięstwo 7:1). Czterokrotnie dzieliły się punktami z rywalkami notując remisy (dwukrotnie z Izolatorem a także z Sanovią i Pogorzanką). Dziewięć razy schodziły z boiska pokonane. Najwięcej zdobytych bramek w zespole ma Patrycja Szymańska (9 goli). Druga w tej klasyfikacji jest kapitan drużyny, Maja Zawolik, która pokonała golkiperów sześciokrotnie.

Drużyna Iskry ma na swoim koncie trzy zwycięstwa. Oprócz wspomnianej wygranej z KSZO, żółto-czerwone ograły na wyjeździe Pogorzankę Pogorzyce (2:1). Ponadto, trzeci komplet punktów wpadł na konto dzięki walkowerowi z Rysami. Na boisku padł wówczas remis 2:2. Iskierki zremisowały tylko jedno spotkanie z drużyną z Brzezinki (2:2). Najlepszy strzelec ma na koncie trzy trafienia a jest nią Maria Sokół.

Pomarańczowo-czarne w jutrzejszym spotkaniu będą dążyły do odczarowania swojego boiska. W tym sezonie nie udało się ani razu zdobyć kompletu punktów przed własną publicznością. Starcie z Iskrą będzie meczem o przysłowiowe sześć punktów. Wygrana pozwoli odetchnąć na chwilę i skupić się na kolejnych meczach z dodatkowym bodźcem. W KSZO wiedzą, że ten mecz będzie tylko przystankiem w drodze po utrzymanie. Ostrowczanki do bezpiecznej strefy, czyli do ósmego miejsca tracą bowiem cztery punkty. To dużo i nie dużo. Jedyną receptą jest zdobywanie punktów. O tym, że nie zawsze lepszy na boisku wygrywa, nasze piłkarki przekonywały się w tym sezonie dość często. Pech nie omijał naszego zespołu choćby w ostatnim meczu wyjazdowym, przegranym w Boguchwale.

Zapraszamy wszystkich kibiców w sobotnie południe na boisko przy Kolejowej by wspierać zespół w walce o ligowe punkty, tym samym pierwsze domowe zwycięstwo.