III ligaKSZOsezon 2023/24

Majówkowy remis ze Świdniczanką

W wyjazdowym spotkaniu 28. kolejki III ligi piłkarze KSZO bezbramkowo zremisowali ze Świdniczanką Świdnik. Zarazem był to szósty kolejny mecz bez wygranej pomarańczowo-czarnych, licząc Okręgowy Puchar Polski.

KSZO do Świdnika jechał ponownie zawalczyć o zwycięstwo, tym razem z inną drużyną z tego miasta. “Świdnia” to zespół zdecydowanie niżej notowany od Avii, jednak na wiosnę prezentuje się lepiej od żółto-niebieskich. Ciężko było zatem przed rozpoczęciem tego meczu wskazać faworyta. Ostrowczanom doskwiera kryzys formy. Ostatnie zwycięstwo odnieśli bowiem w domowym starciu z Sokołem Sieniawa ponad miesiąc temu. Z kolei Świdniczanka, nie dość, że miała atut własnego boiska, to jeszcze była podbudowana ostatnim triumfem nad Orlętami Radzyń Podlaski.

Mecz rozgrywany był przy pięknej, słonecznej pogodzie, więc kibiców na stadionie pojawiło się dość sporo. Obie ekipy miały swoje szanse na strzelenie gola, jednak defensorzy dobrze spełniali swoją rolę. Dość niespodziewanie, bo jeszcze w pierwszej połowie plac gry musiał opuścić Michał Zuber, czyli najlepszy strzelec Świdniczanki, autor 11 goli w tym sezonie. Z pewnością nasza linia obrony w tym momencie odetchnęła, bo siła rażenia spoczywała później wyłącznie na Michale Paluchu, którego kibice w Ostrowcu znają z występów w barwach KSZO.

Najgroźniejszą sytuację ostrowczanie mieli po strzale Michała Nawrota z rzutu wolnego w doliczonym czasie meczu, ale kapitalnie w bramce zachował się Paweł Socha.

Bezbramkowy remis utrzymał się do końca, chociaż w końcówce meczu było gorąco w polu karnym pomarańczowo-czarnych, jednak obronną ręką wyszła nasza drużyna. Podział punktów trzeba przyjąć jako sprawiedliwy rezultat, nie krzywdzący żadnej ze stron.

3 maja 2024 r. – godz. 16:00 – Stadion Świdniczanki

Świdniczanka Świdnik – KSZO Ostrowiec Św. 0:0

Świdniczanka: Socha – Kotowicz, Szymala, Ptaszyński, Koźlik, Morenkov, Kutyła (65′ Czułowski), Kuchta (65′ Sikora), Futa, Zuber (20′ Sypeń), Paluch.

KSZO: Klon – Jarzynka, Senko, M. Mazurek, Zimnicki (90′ Gulba), Mężyk, Nawrot, Kołoczek (82′ Kramarz), Lis (61′ Zdyb), Żebrowski, Pisarek.

Żółte kartki: Koźlik, Szymala – Jarzynka, Nawrot, Pisarek.

Sędziował: Sebastian Godek (Rzeszów).