III liga kobietKobietyKSZOsezon 2023/24

Kobiety: Rewanż za jesień? Piłkarki powalczą z Puszczą

W 17. serii gier o mistrzostwo III ligi kobiet nasze dziewczyny wybiorą się do małopolski na spotkanie wyjazdowe z Puszczą Niepołomice. Mecz odbędzie się w niedzielę, 12 maja o godzinie 12:00.

Ostrowczanki, podbudowane ostatnim wysokim zwycięstwem nad Iskrą Krzemień, będą chciały utrzymać kontynuować zdobywanie punktów w najbliższym ligowym starciu. Jednak nie będzie o to łatwo, bowiem Puszcza, która jesienią występowała pod nazwą Naprzód Sobolów, to zdecydowanie wyższa półka. 4. miejsce w ligowej tabeli, 27 zdobytych punktów świadczy o tym, że mecz będzie wymagający dla pomarańczowo-czarnych. Co ciekawe, drużyna z Niepołomic jest w tym sezonie bezkompromisowa. Dziewięć zwycięstw i siedem porażek. Żadnego remisu. Co jeszcze ciekawsze, wszystkie cztery czołowe ekipy ani razu jeszcze w tym sezonie nie dzieliły się punktami.

Ostatnia kolejka, jak wspomniałem, była dla KSZO bardzo pozytywna. Dała dużą dawkę tlenu dla całej drużyny, która potrzebuje punktów, by się utrzymać. Okazałe zwycięstwo 9:0 nad ekipą z Krzemienia Drugiego powinno dobrze wpłynąć na morale zawodniczek. Natomiast Puszcza ostatniego meczu na pewno nie zaliczy do udanych. Wyjazdowa porażka 0:2 z Pogorzanką Pogorzyce sprawiła, że ekipa z małopolskiego traci już piętnaście punktów do ligowego podium. Ogółem mówiąc, Puszcza na wiosnę zdobyła tylko trzy punkty i to z najsłabszymi w lidze Rysami Bukowina Tatrzańska. Padł wtedy wynik 9:0 i była to pierwsza kolejka rundy rewanżowej, jednak mecz nie został rozegrany w pierwotnym terminie, lecz dopiero 1 maja. Niepołomicka ekipa mierzy się ze sporym kryzysem. Cztery wiosenne porażki (1:4 z Iskrą Tarnów, 1:8 z FSA Kraków, 0:6 z Wisłą Kraków i ostatnie spotkanie 0:2 z Pogorzanką) na pewno nie powodują satysfakcji. Drużyna, co prawda, ma zapewnione utrzymanie na kolejny sezon w III lidze, jednak z pewnością oczekiwania w obozie były większe. Owszem, teraz na horyzoncie będą mecze z zespołami z dolnego rejonu tabeli, więc o punkty powinno być łatwiej. Mamy nadzieję, że seria porażek Puszczy nie zostanie przerwana w dniu jutrzejszym i to ostrowczanki będą się cieszyć z kolejnej zdobyczy punktowej.

Najlepszym strzelcem w drużynie jest Izabela Janiczek, która w tym sezonie ukąsiła rywalki aż 21 razy. Kolejne w klasyfikacji są Zuzanna Aksamit i Dominika Kulpa, które strzeliły dotąd po 5 goli.

Ostatni mecz na linii Ostrowiec-Niepołomice miał miejsce w Ostrowcu w rundzie jesiennej. Wówczas piłkarki KSZO uległy rywalkom 2:3. Gole dla KSZO strzelały Aleksandra Pawlik i Patrycja Szymańska. Dla zespołu Puszczy Izabela Janiczek, Kinga Nowak i Dominika Kulpa.