I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Rezultat do przewidzenia – relacja z meczu KSZO – Siarka

W ubiegłą sobotę piłkarzom KSZO nie udało się przerwać passy porażek. Tym razem podopieczni Krystiana Kanarskiego przegrali w Ostrowcu z Siarką Tarnobrzeg 1:2.

Pierwsze dwa kwadranse meczu nie były zbytnio interesujące i w zasadzie poza kilkoma żółtymi kartkami nic się nie działo. Mecz otworzył się dopiero po 30 minucie. Wówczas bardzo bliski szczęścia był kapitan Siarki – Kamil Orlik. Jego strzał minimalnie minął słupek. Tuż przed przerwą również swoich sił próbował Konrad Misztal. Do końca pierwszej połowy nic ciekawszego się nie działo.

Gra znacznie rozkręciła się dopiero w drugiej połowie spotkania. Na początku próbował Orlik, jednak jego strzał został zablokowany. Pojawiła się również pierwsza poważniejsza odpowiedź ze strony pomarańczowo-czarnych. Do sytuacji 1 na 1 z bramkarzem doszedł Dominik Pisarek, jednak obrońca Siarki zdołał wyprzedzić i odebrać piłkę napastnikowi KSZO. Mimo ataków z dwóch stron, Siarka w 53 minucie objęła prowadzenie. Po rzucie różnym piłkę do bramki wbił Krystian Szymocha. Po stracie bramki KSZO wziął się za odrabianie strat. Najbardziej bramce Siarki zagroził Michał Nawrot po strzale z rzutu wolnego, jednak 15-letni bramkarz ekipy z Tarnobrzega – Konrad Cymerys popisał się świetną interwencją. W 76 minucie w polu karnym gości faulowany był Dominik Pisarek, po czym sędzia wskazał na wapno. Do piłki, dosyć niespodziewanie, podszedł obrońca KSZO – Łukasz Mazurek I. 32-latek strzałem w prawy dolny róg zamienił jedenastkę na bramkę. W 80 minucie po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartkę boisko opuścił kapitan Siarki – Kamil Orlik. Mimo gry w osłabieniu to Siarka w 87 minucie zdołała wyprowadzić składny atak, który dał im zwycięstwo. Piłkę dośrodkowaną w pole karne głową uderzył Kosei Iwao i mimo dobrej interwencji Oskara Klona, bramkarz KSZO przy dobitce nie miał już szans. Wynik do końca meczu pozostał bez zmian.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. – Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:0)
53′ – Krystian Szymocha – 0:1
77′ – Łukasz Mazurek I (k.) – 1:1
87′ – Kosei Iwao – 1:2

KSZO: Klon – Lis (88′ Żebrowski), Domagała, Mazurek I, Brągiel – Senko (67′ Zdyb), Kołoczek, Nawrot, Zimnicki – Mazurek II (67′ Gulba), Pisarek | Krystian Kanarski
Siarka: Cymerys – Szymocha, Orlik, D. Lisowski (78′ Prusiński), Jodłowski, Kumorek, Iwao, Sulikowski, P. Lisowski (88′ Bieniarz), Misztal, Feret | Dariusz Kantor.

Żółte kartki: Domagała, Senko, Lis, Nawrot – Kumorek, Misztal, Orlik, Jodłowski, Sulkowski
Czerwone kartki: Rafał Borek (kierownik) – Kamil Orlik (dwie żółte)

Sędziowie: Piotr Marcinkowski – Michał Kowalski, Michał Świątczak. (Warszawa)

Fot.: Mobilna Fotografia Maćka – MFM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *