I ZespółKSZOsezon 2023/24

Kolejna szansa na przełamanie – zapowiedź meczu Czarni – KSZO

29 kolejka III ligi grupy IV nie przyniosła zaskoczenia. Piłkarze KSZO przegrali z Siarką Tarnobrzeg 1:2 po walce i golu straconym w samej końcówce. Już w tę środę czeka ich kolejne wyzwanie, jakim będą derby województwa z Czarnymi Połaniec. Początek meczu o godzinie 17:00. To będzie kolejne trudne wyzwanie.

Kryzys przez duże K

Trudno nazwać inaczej sytuację pomarańczowo – czarnych, którzy nie wygrali w lidze od 6 kolejnych meczów, a przegrali w 4 z nich. Poza tym odpadli z Okręgowego Pucharu Polski. Seria ta zatem jest jeszcze dłuższa. Walka to w tym przypadku po prostu za mało, by zrehabilitować się za ostatnie mecze. Piłkarze KSZO są totalnie bez formy i jak widać każdy kolejny rywal jest w stanie to wykorzystać.

Problemem może być fakt, że przewaga nad 11 miejscem robi się coraz mniejsza i wynosi już tylko 3 punkty. Od zespołu, który miał walczyć w tym sezonie o ligowe podium KSZO stał się ekipą środka tabeli, która co chwilę notuje zjazd przez fatalną rundę wiosenną.

Patrząc na formę z 10 ostatnich meczów, a więc pomijając tylko spotkanie z Avią w tym roku, KSZO zdobył tylko 7 punktów, co jest najgorszym wynikiem w lidze. Nie dość, że w tym okresie wygrali najmniej meczów, to dodatkowo stracili aż 17 bramek. Na szczęście pod tym względem są gorsze ekipy w lidze.

Czarni w formie

Gospodarze tego meczu też mieli gorszy okres na wiosnę, gdzie nie wygrywali. Wydaje się jednak, że kryzys mają już za sobą, ponieważ udało im się wygrać w 3 ostatnich meczach, gdzie za rywali mieli KS Wiązownicę, Podlasie Biała-Podlaska oraz Orlęta Radzyń Podlaski. Poza kompletem wygranych mogą dodać do tego 2 czyste konta oraz 7 strzelonych goli. Wynik bardzo przyjemny.

Czarni jednak będą na pewno chcieli dalej punktować, bo matematycznie nie zapewnili sobie jeszcze utrzymania, a jeszcze nie tak dawno byli właśnie w tej strefie zagrożonej spadkiem. 

W ostatnim czasie jednak lepiej punktują poza domem. W tym roku mają spore problemy z wygrywaniem meczów u siebie. W sumie to taka zła seria ciągnie się jeszcze od rundy jesiennej. Na 7 ostatnich spotkań wygrali tylko raz i to w ostatnim meczu z Podlasiem. Wcześniej 6 meczów bez wygranej, w tym aż 4 porażki. Czy własny teren znów okaże się pechowy dla Czarnych?

Mecze bezpośrednie

Historia meczów pomiędzy tymi klubami nie jest aż tak długa. Chodzi tutaj oczywiście o spotkania na poziomie III ligi. Takich odbyło się 9 i ani razu w tym czasie pomarańczowo – czarni nie schodzili z boiska pokonani. Udało im się wygrać 7 starć. 2 razy padł remis. W tym sezonie w Ostrowcu Świętokrzyskim KSZO wygrał 2:1. 

Na poziomie III ligi w Połańcu odbyły się 4 spotkania. 2 razy padł remis, 2 razy wygrywali goście. Jednak cyfra 2 nie jest tu przypadkowa i jest dosyć stała. Za każdym razem goście potrafili zdobyć dokładnie 2 gole. Czy tak samo będzie tym razem? Punkty przy 2 strzelonych golach bierzemy w ciemno.

Spotkanie Czarni Połaniec – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski już w tę środę o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Sportowej 1 w Połańcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *