I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Derby z sąsiadem. Zapowiedź meczu KSZO – Star Starachowice

Do końca sezonu III ligi grupy IV pozostały już tylko 4 kolejki. Z perspektywy piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski to chyba dobrze. Za nimi kolejny nieudany mecz i kolejna w rundzie wiosennej porażka. W najbliższą sobotę zagrają u siebie ze Starem Starachowice. To kolejne derby województwa. Początek starcia o godzinie 19:29.

Najgorsi z trójki

Wśród drużyn z naszego województwa w tabeli III ligi grupy IV KSZO jest w tym momencie gorsze niż Star Starachowice i Czarni Połaniec. To właśnie z drugą z wymienionych ekip pomarańczowo – czarni rywalizowali w poprzednim meczu. Czarni okazali się lepsi wygrywając 3:0. Wynik ustalono już w 1 połowie. Przez tę porażkę spadli już na 9 miejsce. Dodatkowo wciąż nie mają zagwarantowanego utrzymania. Tak naprawdę potrzebny jest im punkt. Patrząc na formę drużyn z dolnych rejonów tabeli roztrwonienie 11 punktów przewagi wydaje się jednak niemożliwe.

Mimo tego należy wspomnieć, że to już 7 mecz bez wygranej w lidze z rzędu. W tym czasie KSZO zanotował 5 porażek. Gdyby brać pod uwagę tylko rundę wiosenną, ta drużyna znajdowałaby się w strefie spadkowej. Ciężko coś takiego pisać, jednak ten rok nie jest udany dla klubu z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Na wiosnę udało się zdobyć raptem 10 punktów w 12 meczach. 6 z nich na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej 11. W każdym z 6 meczów u siebie pomarańczowo – czarni potrafili zdobyć minimum 1 gola. Jednak w 5 z nich tracili co najmniej 1, a w aż 4 z nich co najmniej 2. Zachowali tylko 1 czyste konto.

Star skończy na podium?

Od dłuższego czasu można mówić o drużynie ze Starachowic jako o zespole grającym równo. Dzięki temu zajmują 3 miejsce w tabeli. Nie przegrali ani razu w 5 ostatnich meczach, a w ostatnich 4 zachowali czyste konto. Defensywa wydaje się tu być kluczem do dobrych wyników, ponieważ Star w tym sezonie stracił najmniej bramek spośród wszystkich drużyn w lidze, raptem 22. Dla porównania KSZO ma ich na koncie już 40. Jeszcze kilka tygodni temu można było porównać te 2 ekipy, liczba goli straconych była na podobnym poziomie. 

Star poza domem ma wahania formy. Na wiosnę przegrał już 2 mecze, w 3 nie strzelił ani jednego gola. Jednak w 6 meczach na obcych boiskach w 2024 roku zdobył tyle samo punktów, co KSZO w trakcie trwania rundy wiosennej. Wygrywał w Sieniawie, Krośnie, Białej-Podlaskiej. Zremisował w Świdniku. Zawsze, gdy punktował nie tracił gola.

Krótka historia

Jesienią w Ożarowie KSZO wygrał 1:0 ze Starem po golu Dominika Pisarka. W ubiegłym sezonie oba kluby spotkały się w finale Okręgowego Pucharu Polski. Wówczas górą był KSZO wygrywając w Kielcach 3:2. Jednak historia w ostatnim czasie nie jest sprzymierzeńcem graczy trenera Kanarskiego. Te dobre serie z kolejnymi rywalami kończyły się.

Widać totalny brak formy w tej drużynie. Może jednak w ten weekend nastąpi przełamanie i utrzymanie serii ze Starem? Mamy taką nadzieję.

Spotkanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Star Starachowice już w tę sobotę o godzinie 19:29. Transmisja na platformie Polsport.live: https://polsport.live/mstv/transmisja/1406/kszo-star