I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Ostatni mecz sezonu – zapowiedź meczu Garbarnia – KSZO

Czas na ostatnią, 34 kolejkę sezonu 2023/2024 III ligi grupy IV. Piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w swoim ostatnim starciu podejmą Garbarnię w Krakowie. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:00.

Powalczą o skok w tabeli?

Dla pomarańczowo – czarnych runda wiosenna jest bardzo słaba. Wydawało się, że w końcu udało się zażegnać kryzys po długiej serii meczów bez wygranej. KSZO wygrał 2 mecze z rzędu, aczkolwiek w ostatniej kolejce okazał się słabszy od Wiślan Jaśkowice. Szkoda, bo była szansa na to, by awansować na 5 miejsce w tabeli i w taki sposób zakończyć sezon. Teraz wydaje się to praktycznie niemożliwe.

Aktualnie KSZO zajmuje 8 miejsce w tabeli III ligi grupy IV ze stratą 3 oczek do 5 miejsca. Niestety ta lokata nie wchodzi już w grę ze względu na gorszy bilans meczów bezpośrednich od Jaśkowic, jak i o wiele gorszy bilans bramkowy od Wiślan, jak i od Podlasia Biała-Podlaska. Sezon można zatem zakończyć po prostu wygraną i to może być najlepsze podsumowanie. Czy jednak będzie to takie proste?

Garbarnia też gra o pietruszkę

Piłkarze z Krakowa są na 10 miejscu w tabeli i również w tym sezonie nie walczyli o nic. Wydaje się jednak, że oni chcieli spokojnie się utrzymać i nic więcej. To w pełni się udało. Oni jednak rundę wiosenną mają o wiele lepszą od KSZO, wszak zdobyli w tym roku 20 punktów, o 6 więcej od pomarańczowo – czarnych. Wygrali o 1 mecz więcej, przegrali o 2 mecze mniej. Zdobyli o 4 gole więcej. 

Mieli także serię 6 meczów bez porażki i 3 wygranych z rzędu. Jednak ostatnie mecze gorsze, bo wygrali tylko raz na 4 ostatnie spotkania. Do tego przegrali aż 1:5 z KS Wiązownica. Defensywa na pewno jest największym mankamentem tej ekipy, bo na wiosnę stracili już 28 bramek. Tylko 3 drużyny w lidze mają gorszy wynik od Garbarni.

Mecze bezpośrednie

Jesienią w Ostrowcu Świętokrzyskim padł remis 2:2. KSZO uratował punkt w 96 minucie po golu z rzutu karnego Łukasza Mazurka II. Pomarańczowo – czarni kontynuują obecnie serię 4 meczów bez porażki z tym rywalem. Nie przegrali ostatniego meczu z Garbarnią na ich terenie wygrywając w sezonie 2016/17 2:1.

Mecze tych drużyn dostarczają emocji i bramek, co pokazał mecz z rundy jesiennej. Liczymy na potwierdzenie tych słów i udane zakończenie sezonu w wykonaniu piłkarzy KSZO.

Spotkanie Garbarnia Kraków – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski już w tę sobotę o godzinie 17:00 na stadionie RKS przy ulicy Rydlówki 23 w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *