I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Szósta domowa porażka. Wiślanie zgarnęli trzy punkty.

Koniec przygody z sezonem 2023/24 przy ulicy Świętokrzyskiej 11 nie okazał się najlepszy. Piłkarze KSZO na swoim obiekcie przegrali z zespołem Wiślan Jaśkowice 0:2.

Mecz na samym początku był dosyć monotonny, oba zespoły kilkukrotnie wyprowadzały ataki, z których jednak nic sensownego nie wynikało. Dobrą okazję w 18. minucie miał zespół Wiślan, który wyprowadził obiecujący kontratak zakończony na wybiciu piłki przez obronę KSZO. Kilka minut później pojawiła się odpowiedź ze strony pomarańczowo-czarnych. W polu karnym w dobrej sytuacji znalazł się Bartosz Zimnicki, jednak jego strzał został zablokowany. W pierwszej połowie po obu stronach było jeszcze kilka ataków, jednak nic groźnego z nich nie wynikło.

Tuż na początku drugiej połowy wynik spotkania otworzył zespół gości. W 49. minucie po dośrodkowaniu z prawej flanki w pole karne piłkę głową do siatki wbił Mateusz Krasuski. Po tej bramce Wiślanie wciąż atakowali. W 63. minucie piłkę w środkowym sektorze boiska stracił Bartosz Zimnicki, po czym Radwanek prostopadle podał do Rakowskiego, ten zaś umieścił piłkę w siatce. Kilkanaście minut później świetną sytuację na zdobycie bramki miał Dominik Pisarek. Napastnik KSZO ruszył lewą flanką, wszedł w pole karne, jednak ostatecznie jego strzał został zablokowany. W końcówce problemy Klonowi sprawił Stachera, którego mocny strzał z dystansu bramkarz KSZO sparował na rzut rożny. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym i uderzeniu Gulby piłka trafiła w słupek, jednak już do końca wynik pozostał bez zmian.

W tym meczu również zadebiutowało dwóch juniorów – Bartłomiej Gębka (2007), a także Mikołaj Bednarski (2009).

Podsumowując – na 17 rozegranych spotkań przy Świętokrzyskiej w tym sezonie ekipa KSZO siedmiokrotnie wygrywała, cztery raz dzieliła się punktami, natomiast w sześciu przypadkach lepsi okazywali się rywale. Nasz bilans bramkowy wynosi 32:23. Na 51 możliwych punktów do zdobycia u siebie, piłkarze KSZO zdobyli 25 oczek, czyli nieco mniej niż połowę.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. – Wiślanie Jaśkowice 0:2 (0:0)

0:1 Mateusz Krasuski 49′

0:2 Adrian Rakowski 63′

KSZO: Klon – Żebrowski (87′ Bednarski), Tymoshenko, Lis, Brągiel – Zdyb, Lipka, Zimnicki (72′ Gębka), Gulba – Mazurek II (90′ Stefański), Pisarek. Trener: Krystian Kanarski

Wiślanie: Brańczyk – Bociek, Lewiński, Krasuski (66.Wiśniewski), Morawski, Cholewa, Strózik (79′ Gądek), Marszalik (66′ Tetych), Stachera, Ożóg (14′ Rykowski). Trener: Łukasz Skrzyński.

Żółte kartki: Zdyb – Lewiński

Sędziowie: Mateusz Mastaj – Sebastian Antosiewicz, Michał Sondej (Dębica)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *