I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Ostatni mecz przy Świętokrzyskiej – zapowiedź meczu KSZO – Wiślanie

Czas na 33, a więc przedostatnią kolejkę III ligi grupy IV. Piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski dziś podejmą Wiślanie Jaśkowice. Początek spotkania o godzinie 19:29. Będzie to ostatnie spotkanie przy Świętokrzyskiej tego sezonu.

Odzyskali rytm
Wiosną pomarańczowo – czarni nie mieli tak naprawdę większej ilości dobrych momentów. Wydaje się, że po długim kryzysie w końcu wszystko doszło do normy. Szkoda tylko, że tak późno. W ostatnich 2 meczach udało się zdobyć komplet 6 punktów, a przy tym nie stracić ani jednego gola. 
Rywalami w tamtym okresie był Star Starachowice, a także Karpaty Krosno. Cieszyć może przełamanie, zakończenie kilku niechlubnych serii. Dzięki temu pomarańczowo – czarni dalej są w walce nawet o 5 miejsce w tym sezonie, a jeszcze 2-3 tygodnie temu wydawało się to dość odległą perspektywą. Strata do Chełmianki Chełm wynosi raptem 2 punkty.

Goście powalczą
Wiślanie w końcówce sezonu także złapali dobry rytm i punktują regularnie. W 3 ostatnich kolejkach udało im się zdobyć 9 punktów. Zachowali 2 czyste konta w tym okresie. Zdecydowanie, podobnie jak KSZO, poprawili swoją grę w defensywie. Stracili 39 bramek w całym sezonie, co można uznać za całkiem dobry wynik. Daje to średnio 1.21 goli na mecz po stronie strat. Dla porównania KSZO stracił ich o 1 więcej.

Polsko – nigeryjski pojedynek
To spotkanie można zapowiedzieć jeszcze na jeden sposób. Najlepsi strzelcy w obu klubach to Dominik Pisarek (9 goli) oraz Monsuru Adisa (8 goli). Napastnik Wiślan to gracz wypożyczony z Puszczy Niepołomice. Polak to bohater spotkania ze Starem. Adisa zdobył 2 gole na przestrzeni ostatniego miesiąca. Nie są to wybitne osiągnięcia, aczkolwiek to liderzy tej drużyny w formacji ofensywnej.

Spotkania bezpośrednie
Do tej pory wynik rywalizacji pomiędzy KSZO i Wiślanami jest wyrównany. W 5 meczach oba kluby zaliczyły po 2 wygrane i remis. Jednak biorąc pod uwagę ten sezon to górą w Jaśkowicach był KSZO, który wygrał wówczas 1:0 po golu Bartosza Zimnickiego w końcówce. 
W Ostrowcu Świętokrzyskim będzie to już 3 rywalizacja. Do tej pory oba kluby zaliczyły po 1 wygranej. W sezonie 2017/18 Wiślanie wygrali 3:0, by rok później, w sezonie 2018/19 przegrać 1:2. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już dziś.

Spotkanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wiślanie Jaśkowice rozpocznie się o godzinie 19:29 na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej 11. Transmisja tego spotkania na platformie Polsport: https://polsport.live/mstv/transmisja/1408/kszo-wislanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *