III liga kobietKobietyKSZOsezon 2023/24

Kobiety: Misja utrzymanie coraz bardziej realna

Piłkarkom KSZO do zakończenia obecnego sezonu pozostały do rozegrania trzy mecze. Ten najbliższy wydaje się spacerkiem, bo do Ostrowca zawita zespół Rys Bukowina Tatrzańska, czyli najgorsza ekipa z całej stawki z bilansem bramkowym 3:218. Ale co dalej? Co się musi stać by cel jakim jest utrzymanie został osiągnięty? Przedstawiamy kilka scenariuszy, które mogą stać się rzeczywistością.

Sytuacja w tabeli

Utrzymanie w lidze zależy nie tylko od samych pomarańczowo-czarnych. Sytuacja w tabeli jest tak skomplikowana, że może wydarzyć się jeszcze wszystko. Są dwie drużyny, których wyniki muszą się ułożyć pozytywnie dla KSZO. Mowa tu o Pogorzance Pogorzyce i Iskrze Brzezinka. Chociaż możemy się tutaj skupić tylko na Iskrze, do której mamy dwa oczka straty i prawdopodobnie celem będzie przeskoczyć właśnie tę drużynę w walce o utrzymanie. Jak wiemy, ostrowczanki są na dziewiątym miejscu z 19 punktami na koncie. Pogorzanka ma nad nami dość bezpieczną, czteropunktową przewagę.

Trzeba też patrzeć na innych…

Gdyby nie kiepska jesień w wykonaniu piłkarek może nie musielibyśmy teraz snuć kalkulacji co musi się stać, by zachować ligowy byt. Dogonić Pogorzankę będzie już bardzo ciężko, gdyż potrzeba na to dwóch zwycięstw, a przecież ostatnie dwa mecze KSZO zagra z wiodącymi ekipami w lidze: Iskrą Tarnów i FSA Kraków. Zdobyć tu choćby punkt? Brzmi jak mission impossible. Dlatego trzeba skupić się teraz na sobotnim starciu z ekipą z powiatu tatrzańskiego i zainkasować trzy punkty. Iskra Brzezinka mierzy się w tej kolejce z Puszczą Niepołomice, więc jest duża szansa na to, że jeszcze w sobotę ostrowczanki wydostaną się ze strefy spadkowej. Warunkiem na to jest oczywiście zwycięstwo KSZO i porażka Iskry.

Wygrana i co potem?

Zakładając, że KSZO wykorzysta potknięcie ekipy z Brzezinki dobrze by było jeszcze zapunktować przed końcem sezonu. Terminarz dla Iskry jest troszkę bardziej łaskawy niż dla ostrowieckiego teamu. Iskierki zmierzą się w dwóch ostatnich meczach z Wisłą Kraków (wyjazd) i z Interem Gnojnica (dom). Można typować porażkę z Białą Gwiazdą i zdobycz punktową z dość przeciętnym Interem. Każde punkty Iskry do końca sezonu będą powodować, że KSZO będzie w coraz gorszej sytuacji…

Emocje i walka do ostatniej kolejki

W tym sezonie batalia zarówno o mistrzostwo jak i o utrzymanie jest pasjonująca do samego końca. W górze tabeli walka o awans trwa w najlepsze. Zamieszane są w to trzy zespoły: Iskra Tarnów, FSA Kraków i Wisła Kraków. Dwie pierwsze mają na koncie po 51 punktów, Biała Gwiazda ma punktów 48, więc wszystko pozostaje otwarte. Na dole tabeli również mocno ciekawie. Jedynie zespół Rys jest pewny spadku. Szanse na utrzymanie zachowują ekipy od 11. miejsca wzwyż.

Podsumowując, podopieczne trenera Szymona Kroczka mają nadal szanse na utrzymanie, jednak nie wszystko mają w swoich rękach, czy bardziej nogach. Trzeba liczyć na korzystne wyniki własne ale i też rywalek. Boisko wszystko zweryfikuje, jak zawsze zresztą. Do boju, dziewczyny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *