Juniorzy odrabiają zaległości

Jutro swoje zaległe spotkanie rozegrają juniorzy starsi KSZO, którzy zagrają w Myślenicach z Wisłą Kraków.

Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany w listopadzie na boisku Bronowianki, jednak nie nadawało się ono do gry. Ponieważ Wiślacy nie byli w stanie zaproponować obiektu zastępczego, wydawało się, że PZPN, który prowadzi rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów orzecze walkower na korzyść pomarańczowo-czarnych. Tak się jednak nie stało i wszystko rozstrzygnie się jutro w boiskowej rywalizacji. Jedyne co udało się ugrać, to to, że PZPN pokryje koszt przejazdu do Myślenic.

Podopieczni Kazimierza Kmiecika zaczęli wiosnę od dwóch wygranych – domowej z ŁKS (2:1) i wyjazdowej ze Stalą Rzeszów (1:0), jednak pomimo tego nie mają szans na włączenie się do walki o awans do półfinałów. Z drugiej strony, aż szesnastopunktowa przewaga nad strefą spadkową daje im komfort ogrywania młodszych roczników już pod kątem kolejnych sezonów. Przed własną publicznością piłkarze Białej Gwiazdy grają bardzo skutecznie w defensywie – w dziewięciu dotychczasowych spotkaniach stracili zaledwie osiem bramek, a ich bilans to cztery zwycięstwa, trzy remisy i dwie porażki (z UKS SMS Łódź i Motorem Lublin). Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie naszego rywala jest Przemysław Porębski, autor sześciu trafień.

Warto dodać, że w naszym zespole nie wystąpią jutro leczący kontuzję Mateusz Madej oraz Mateusz Nowakowski i Patryk Niziołek, którzy pauzują za kartki otrzymane w ostatnim spotkaniu przeciwko UKS SMS Łódź.

Spotkanie rozpocznie się jutro o godzinie 15 na stadionie Dalinu w Myślenicach.