I ZespółKSZO

KSZO wygrywa w Andrychowie

Piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonali Beskid Andrychów w rozegranym dziś spotkaniu 19. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Gole dla pomarańczowo-czarnych zdobywali Adrian Gębalski oraz Łukasz Jamróz.

Pomarańczowo-czarni od początku zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy, jednak długo nie udało im się jej sforsować. Co więcej, po przerwie Adrian Gębalski zmarnował najlepszą okazję do zdobycia gola, bowiem jego uderzenie z rzutu karnego obronił bramkarz gospodarzy. Na szczęście, nasz napastnik po chwili się zrehabilitował, kiedy to po dośrodkowaniu Mirosława Kalisty z bliska dobił swój strzał. Wynik ustalił Łukasz Jamróz, który uderzeniem z kilku metrów wykończył precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony boiska.

Był to dla nas trudny mecz, ponieważ przeciwnik skupił się tylko na obronie własnej bramki i pomimo tego, że stwarzaliśmy sobie sytuacje, to nie udało nam się zdobyć żadnej bramki do przerwy. Drużyna gospodarzy grała bardzo ambitnie, starali się nam przeszkadzać jak mogli, do tego dochodzi jeszcze niezbyt równe boisko i to wszystko sprawiło, że tą szalę zwycięstwa przechyliliśmy dopiero w drugiej połowie – powiedział trener KSZO, Tadeusz Krawiec.

Beskid Andrychów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 (0:0)

0:1 Adrian Gębalski 72 minuta

0:2 Łukasz Jamróz 81 minuta

W 65. minucie Adrian Gębalski nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz Beskidu obronił)

Beskid: Widawski – Marczak, Tylek, Senderski, Gala, Marczyński, Wandzel (89′ Fraś), Michulec (85′ Targosz), Młynarczyk (81′ Zaremba), Kurleto (75′ Kaczorowski).

KSZO: Szram – Stachurski, Pietrasiak, Łatkowski (67′ Kalista), Persona – Czajkowski (67′ Sołtykiewicz), Jagiełło, Mikołajek (59′ Mianowany), Nogaj (59′ Kapsa) – Gębalski, Jamróz.

Kolejne spotkanie pomarańczowo-czarni rozegrają w Wielką Sobotę – 26 marca – kiedy to podejmować będziemy Podhale Nowy Targ. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15 na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.