Juniorzy grają w Łodzi

Dziś swoje spotkanie w ramach 21. kolejki Centralnej Ligi Juniorów rozegra drużyna juniorów starszych KSZO, która zmierzy się z Łódzkim Klubem Sportowym.

Po wyjazdowym remisie z warszawską Legią podopieczni tercetu trenerskiego Domagała-Kadela-Pietrasiak rozbudzili nieco nasze apetyty w walce o utrzymanie. Niestety, po przegranych w dwóch ostatnich spotkaniach przeciwko UKS SMS Łódź i krakowskiej Wiśle, sytuacja pomarańczowo-czarnych w dalszym ciągu nie jest zbyt różowa.

Dziś gramy z drużyną, która podobnie jak w zeszłym sezonie zapewne do końca bić się będzie o utrzymanie. W poprzedniej kampanii, zarówno dla ŁKS, jak i dla KSZO ta walka zakończyła się pozytywnym rezultatem. Biało-czerwono-biali mają obecnie w swoim dorobku 21 punktów, co oznacza pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Czyli póki co, sytuacja pod kontrolą. W domowych spotkaniach podopieczni Marcina Pyrdoła potrafili choćby rozbić silny Motor Lublin aż 4:0, czy po bezbramkowym remisie urwać punkty krakowskiej Wiśle, ale z drugiej strony dwukrotnie zaledwie bezbramkowo remisowali z beniaminkiem z Białej Podlaskiej. Ponadto, ŁKS nie zaczął dobrze wiosny – w meczach z Legią oraz Wisłą łodzianie nie zdobyli choćby punktu, ale trzeba przyznać, że nie byli to łatwi rywale. Najskuteczniejszymi strzelbami łodzian są Przemysław Nawrocki i Damian Henc, którzy łącznie zdobyli jedenaście bramek – połowę całego dorobku ŁKS.

W jesiennym spotkaniu obu zespołów lepsi okazali się podopieczni trenera Pyrdoła, wygrywając w Ostrowcu Świętokrzyskim 2:0. Pomarańczowo-czarni rozegrali wówczas jedno ze słabszych spotkań w sezonie, oby dziś było inaczej, bo nasz zespół bardzo potrzebuje punktów. Mecz odbędzie się dziś o godzinie 13 w Łodzi.