I ZespółKSZO

KSZO w półfinale OPP

Po niezwykle emocjonującej końcówce piłkarze KSZO zameldowali się w półfinale Okręgowego Pucharu Polski. Pomarańczowo-czarni pokonali Alit Ożarów 2:1 (0:0) i w kolejnej rundzie zmierzą się z Neptunem Końskie.

Choć nasi piłkarze mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i momentami zamykali gospodarzy na własnej połowie, to długo nie potrafili sforsować ich obrony oraz doskonale spisującego się dziś Konrada Żytniewskiego. W pierwszej połowie swoje okazje mieli Tomasz Persona, który kilkukrotnie próbował uderzeń z dystansu, Michał Stachurski oraz Adrian Gębalski, który po tym, jak wbiegł w pole karne, uderzył jednak w sam środek bramki strzeżonej przez wychowanka MKS KSZO-Junior.  W drugiej połowie do siatki gospodarzy trafił Łukasz Jamróz, lecz sędzia dopatrzył się faulu naszego napastnika i nie uznał bramki. Piłkarze Alitu szukali szczęścia w kontrach, po jednej z nich świetną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Shram.

Pierwszy gol padł po faulu jednego z zawodników Alitu na Łukaszu Jamrozie, jednak już po dwóch minutach gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Zdaniem arbitra Michał Stachurski przewinił w polu karnym i Michał Kamiński zamienił “jedenastkę” na gola. Na nasze szczęście, tuż przed końcowym gwizdkiem zadaliśmy decydujący cios – Tomasz Persona popisał się precyzyjnym dograniem z boku boiska, a Jamróz uderzeniem głową z siedmiu metrów zapewnił nam awans do kolejnej rundy.

– Chciałem przygotować drużynę pod kątem meczu z Wisłą Sandomierz i dziś niektórzy zawodnicy zostawili masę zdrowia na boisku i dopiero w 94. minucie przesądziliśmy o losach tego spotkania. Nie mogłem sobie pozwolić na to, by odciążyć niektórych zawodników, aby byli wypoczęci na sobotę, bo szkoda byłoby odpuścić ten puchar. Dlatego też niektórzy grali po 90 minut, zeszli z boiska bardzo zmęczeni, ponieważ cały czas atakowaliśmy, siedzieliśmy na połowie przeciwnika, ale taka jest piłka – podsumował trener Tadeusz Krawiec.

Alit Ożarów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (0:0)

0:1 Adrian Gębalski 87 minuta rzut karny

1:1 Michał Kamiński 89 minuta rzut karny

1:2 Łukasz Jamróz 90+4 minuta

Alit: Żytniewski – Ziemniak, Skrobisz (50′ Hura), Zdybski, Czerpak, Hołody (55′ Frańczak), Kamiński, Ziółkowski (80′ Ponikowski), Cholewiński, Rzepa, Czerwonka.

KSZO: Shram – Stachurski, Pietrasiak, Łatkowski, Persona – Bełczowski (46′ Nogaj), Mąka (66′ Czajkowski), Mikołajek (88′ Jagiełło), Kalista (46′ Jamróz) – Gębalski, Dziadowicz.

W półfinale, który odbędzie się 11 maja, KSZO zmierzy się na wyjeździe z IV-ligowym Neptunem Końskie. W drugiej parze spotkają się Wierna Małogoszcz ze Spartakusem Daleszyce. Przypomnijmy, że finał tegorocznej edycji OPP odbędzie się na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.