Podsumowanie pierwszego tygodnia treningów

W przeddzień pierwszego kontrolnego meczu KSZO udaliśmy się na trening pomarańczowo-czarnych i zapytaliśmy trenera Rafała Wójcika o to jak przebiegają przygotowania do startu rundy wiosennej. Poruszyliśmy również kwestie transferów w naszej drużynie. Poniżej zapis rozmowy ze szkoleniowcem KSZO.


Trenerze, powoli dobiega końca pierwszy tydzień przygotowań do ligi. Jak trener ocenia ten pierwszy cykl i na czym starał się skupić w tych kilku minionych dniach?


Cykl tego pierwszego tygodnia przebiegł pomyślnie. Skupiliśmy się na diagnostyce, zapoznaniu zawodników, którzy dołączyli do naszego zespołu od samego początku treningów. Zależało mi również, by ten kształt drużyny, którą tworzymy już się w miarę możliwości wyklarował i zawodnicy, którzy mają u nas grać, byli z nami możliwie jak najszybciej. Każdy jest świadomy ograniczeń finansowych w naszym klubie, pewne cele również zostały zweryfikowane po rundzie jesiennej. Na wiosnę priorytetem będzie zająć jak najwyższe miejsce w tabeli, bo chyba na to zasługujemy.


Mamy na treningu sporą grupę młodzieży KSZO, wyróżniający się zawodnicy juniora starszego. Czy to świadczy o tym, że wiosną częściej będziemy oglądali wychowanków na boisku?


Jestem tego zdania, że wychowankowie powinni być traktowani priorytetowo. Wychodzimy z założenia, że jeśli zawodnik z zewnątrz prezentuje ten sam poziom co nasz zawodnik – wtedy gra wychowanek. Ale to tylko od nich zależy czy podołają wyzwaniu jakim jest poziom trzecioligowy.


Mieliśmy już kilka ubytków kadrowych. Czy możemy się spodziewać kolejnych?


Myślę, że do końca tygodnia wszystko powinno się wyjaśnić.


Przed nami sparing z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna. Z jakim nastawieniem jedziemy na Lubelszczyznę?


Jedziemy przede wszystkim zaliczyć dobrą jednostkę treningową. Mamy oczywiście jakieś mikrocele taktyczne, które będę chciał zrealizować, zwłaszcza na tle mocniejszego rywala. Będę chciał zwrócić uwagę na grę w strefie, w agresywnym pressingu, a później będziemy przechodzić do następnych elementów.


Jeśli chodzi o linię ofensywną – testujemy kilku zawodników, w tym dwóch obcokrajowców. Czy ma trener już swojego faworyta na tę pozycję, czy jeszcze jest za wcześnie na wyciąganie wniosków z treningów?


Zdajemy sobie sprawę, że tych bramek jesienią strzelaliśmy mało. Jeden zawodnik jest bardzo blisko nas, który z pewnością da dużo jakości z przodu. Jednak na nominalnego napastnika musimy jeszcze poczekać.


W przypadku odejścia Jakuba Głaza z KSZO – kto w jego zastępstwo? Czy będzie to zawodnik z obecnej kadry czy szukacie piłkarza z innego klubu?


Mamy już alternatywę na taką sytuację. Na chwilę obecną rozpatrujemy tu zawodnika z naszej obecnej kadry. Natomiast jest jeszcze możliwość pozyskania nominalnego prawego obrońcy z wyższej ligi, w dodatku o statusie młodzieżowca. Negocjacje cały czas trwają. Wszystko zależy jednak od tego czy Kuba z nami zostanie.


Na sam koniec, jesteśmy ciekawi czego trener chciałby sobie życzyć w 2022 roku?


Cierpliwości.


Dziękuję za rozmowę.