Sparing nr 1: Bez szans z ekstraklasowiczem

Pierwszy zimowy sparing za nami. Na bocznym boisku w Łęcznej pomarańczowo-czarni przegrali z miejscowym Górnikiem 4:0 (3:0). W naszej drużynie wystąpiło kilku graczy testowanych oraz kilku juniorów z drużyny Juniora Starszego.

Mecz z rywalem z ekstraklasy zawsze elektryzuje zawodników. Pierwsze 10-15 minut spotkania było wyrównane. Bliżej wyjścia na prowadzenie była nasza drużyna, kiedy to zbyt dalekie wyjście bramkarza Górnika od własnej bramki chciał wykorzystać Bartosz Żurek, jednak piłka poszybowała nieco ponad poprzeczką.

Niestety, im dalej w mecz tym było coraz gorzej. Coraz bardziej spychani do defensywy zawodnicy KSZO stwarzali sobie bardzo mało sytuacji. W dodatku w 19. minucie po dośrodkowaniu Daniela Dziwniela Michał Goliński dał prowadzenie gospodarzom, co nieco podcięło skrzydła naszym zawodnikom.

W 26. minucie za brzydki faul we własnym polu karnym z boiska wyleciał Mateusz Zając, a chwilę później także Jason Lokilo, który również nie opanował emocji. Jednak, po konsultacji obu szkoleniowców, nastąpiła po prostu wymiana zawodników i wciąż graliśmy 11 na 11. W naszej drużynie na placu gry pojawił się Szymon Kuzior. Arbiter po tym faulu naszego stopera wskazał na “wapno” a z jedenastu metrów nie pomylił się Sergiej Krykun, który podwyższył wynik na 2:0.

W 42. minucie z rzutu rożnego do siatki KSZO ponownie trafił Sergiej Krykun, który ustalił wynik do szatni na 3:0.

Całą pierwszą połowę w barwach KSZO rozegrał świeżo pozyskany Jarosław Czernysz.

Od początku drugiej odsłony meczu trener Rafał Wójcik desygnował pięciu nowych zawodników (w tym trzech testowanych napastników).

W międzyczasie na boisku pojawiło się też kilku juniorów: Maciej Stachurski, Mikołaj Toboła, Jakub Garbacz.

Obraz gry w drugiej połowie się nieco poprawił na naszą korzyść, jednak nic z tego nie wynikało. W dodatku w 77. minucie straciliśmy gola na 4:0, autorstwa Marcela Wędrychowskiego…

W zespole KSZO zagrał również od 80. minuty testowany bramkarz, który zmienił Karola Szymkowiaka.

15 stycznia 2022 r. – godz. 12:30 – boisko boczne w Łęcznej

Górnik Łęczna – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:0 (3:0)

Michał Goliński 19′, Sergiej Krykun 26′ (k.), 42′, Marcel Wędrychowski 77′

Górnik (1. połowa): Kostrzewski – Testowany, Midzierski, Baranowski, Dziwniel, Drewniak, Szramowski, Goliński, Lokilo, Krykun, Banaszak

Górnik (2. połowa): Woźniak – Duda, Baranowski, Szcześniak, Testowany, Testowany, Kalinkowski, Król, Tkacz (77′ Golb), Mak, Wędrychowski

KSZO: Karol Szymkowiak – Dariusz Brągiel, Radosław Sylwestrzak, Mateusz Zając, Oskar Majda – Jarosław Czernysz, Kacper Dereń, Franciszek Lipka, Tomasz Persona, Bartosz Żurek – Michał Nawrot oraz Szymon Kuzior, Mateusz Szela, Jakub Pawlik, Kamil Grudziński, Dawid Szymański, Mikołaj Toboła, Jakub Garbacz, Maciej Stachurski, zawodnik testowany 1, zawodnik testowany 2, zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4, zawodnik testowany 5.

Następny mecz pomarańczowo-czarni rozegrają w sobotę, 22 stycznia w Rzeszowie z miejsową Stalą.