Do Rzeszowa po trzy punkty

W najbliższą sobotę, 14 maja nasi piłkarze udadzą się do Rzeszowa na mecz z miejscową Koroną. Celem pomarańczowo-czarnych będzie przedłużenie serii zwycięstw. Jest na to spora szansa, bowiem beniaminek z Podkarpacia wiosną jeszcze nie zdołał ani razu wygrać i jego szanse na utrzymanie na czwartym poziomie rozgrywkowym z kolejki na kolejkę maleją.

Korona Rzeszów to klub założony w 1946 roku, a jego barwy to czerwono-czarne. Obecnym szkoleniowcem jest Grzegorz Żyła. Dla jego zespołu, aktualny sezon nie jest łaskawy. Rzeszowianie do bezpiecznej strefy tracą siedem punktów i nie zanosi się by to miało zostać w najbliższym czasie zniwelowane. Dotychczas wygrali bowiem zaledwie pięć spotkań, w siedmiu podzielili się punktami i aż 16-krotnie schodzili z boiska pokonani. Najlepszymi strzelcami w drużynie z Podkarpacia są Mateusz Jędryas i Paweł Piątek, którzy zdobyli po 10 bramek. Patrząc na formę obu drużyn w ostatnich pięciu meczach to należy być spokojnym o grę KSZO. Ostrowczanie wygrali cztery spotkania i jedno zremisowali, zaś Korona wszystkie pięć meczów przegrała. Jednak wszystko zweryfikuje tutaj boisko i będzie trzeba swoje wybiegać, bo gospodarze jutrzejszego meczu tanio skóry nie sprzedadzą, tym bardziej mając nóż na gardle.

Jesienią w Ostrowcu padł między tymi drużynami remis 1:1. Gola dla Korony zdobył wspomniany wcześniej Mateusz Jędryas. Wyrównał wynik Dariusz Brągiel.

Z tego spotkania przewidziana jest transmisja przez platformę Podkarpacie Live. Link do transmisji znajdziecie tutaj https://transmisje.podkarpacielive.pl/