III liga kobietsezon 2022/2023

Kobiety: KSZO ograł rezerwy Resovii!

Bardzo udanie rozpoczęły sezon w III lidze kobiet piłkarki KSZO. Pomarańczowo-czarne zwyciężyły 3:0 w starciu z rezerwami Resovii. Klasycznym hat-trickiem popisała się nieoceniona w naszym zespole Patrycja Szymańska.

Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Z pewnością i ten wynik usatysfakcjonował by trenerów naszej ekipy, bowiem jako beniaminek KSZO nie był faworytem tego meczu. W zespole Resovii II występuje przecież sporo doświadczonych zawodniczek ze szczebla 1 ligi. Po zmianie stron ostrowczanki bardzo szybko, bo w przeciągu czterech minut wypracowały sobie dwubramkową przewagę. W końcówce meczu padł trzeci gol, który przypieczętował wygraną i komplet punktów na konto gospodyń.

W zespole KSZO zadebiutowała Patrycja Tymowska, defensywny pomocnik. Została pozyskana ze Sparty Daleszyce. Ostatnio przebywała na wypożyczeniu w Top Spin Promnik.

27 sierpnia 2022 r. – godz. 12:00 – boisko przy ulicy Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Resovia II 3:0 (0:0)

Patrycja Szymańska 48′, 49′, 89′

KSZO: Zienkowska – Zawadzka, Chojnacka, K. Rutkowska – Jurecka, Zawolik, Zakrzewska, Bień, Olszewska – Szymańska, Krawczyk oraz Żelazowska, Naglarska, Tymowska, Zięba, Dziekańska, Latała

Następny mecz pomarańczowo-czarne rozegrają w sobotę, 3 września o godzinie 11:00 w Boguchwale. Rywalkami będzie miejscowy zespół Izolatora, który w pierwszej kolejce pokonał Inter Gnojnica 3:0.