Bez kategorii

Kobiety: Rysy w deszczu zdobyte

Piłkarki KSZO w dzisiejszym meczu rozgromiły zdziesiątkowany zespół Rys Bukowina Tatrzańska aż 9:1. Rywalki przyjechały do Ostrowca w zaledwie 9-osobowym składzie. Hat-trickiem popisała się Amelia Bień. KSZO umocnił się tym samym na pozycji lidera III ligi kobiet.

Zespół Rys do Ostrowca w dzień meczu. Rywalki zatem miały nie dość, że długą podróż za sobą, bo prawie 300 km dzieli Ostrowiec od Bukowiny Tatrzańskiej, to jeszcze ich kadra była mocno okrojona bo na przeciw 11 pomarańczowo-czarnym stanęło 9 zawodniczek z małej podhalańskiej miejscowości.

Po dziesięciu minutach trudno było zauważyć, że Rysy grają w podwójnym osłabieniu, bo świetnie zorganizowane były w defensywie i ich pułapka ofsajdowa działała bez zarzutu. Na szczęście dla KSZO, worek z bramkami w końcu się rozwiązał w 11. minucie, kiedy to piłkę do siatki skierowała Patrycja Szymańska. Następnie dwie bramki dorzuciła Wiktoria Latała oraz po jednej Amelia Bień i Maja Zawolik. Rywalki odpowiedziały golem z rzutu wolnego, autorstwa Aleksandry Kukuczki. W tej sytuacji lepiej między słupkami powinna się zachować Wiktoria Naglarska, ale nie będziemy na niej wieszać psów, zwłaszcza po tak efektownej wygranej.Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Amelia Bień zdobyła drugą bramkę, a kwadrans później cieszyła się z hat-tricka. Wprowadzona po przerwie Wiktoria Krawczyk, która zmieniła Wiktorię Latałę, wniosła sporo ożywienia w ofensywie KSZO. Zdobyła dwie bramki dla ostrowczanek i ustaliła rezultat na 9:1.Niemal całe spotkanie, co zrozumiałe, zespół Rys nastawił się na grę bardzo defensywną i szukał swoich szans z kontrataków. Jednak przy dobrze zorganizowanej całej drużynie KSZO, było ciężko nawet i o to. Pomarańczowo-czarne reprezentują wysoki poziom i trzeba to docenić. Lider jest w Ostrowcu i to całkowicie zasłużenie.

10 września 2022 r. – godz. 12:00 – boisko przy ulicy Kolejowej

KSZO Ostrowiec – Rysy Bukowina Tatrzańska 9:1 (5:1)

Patrycja Szymańska 11′, Wiktoria Latała 14′, 18′, Amelia Bień 16′, 46′, 60′, Maja Zawolik 17′, Wiktoria Krawczyk 70′, 88′ – Aleksandra Kukuczka 33′

KSZO: Naglarska – Kowalska (75′ Żelazowska), Zawadzka, K. Rutkowska (65′ Zięba) – Jurecka, Tymowska, Bień, Zawolik, Olszewska (78′ Dziekańska) – Latała (60′ Krawczyk), Szymańska (81′ Papierz)

Rysy: Siedlarz – Ziółek, E. Kukuczka, Dulak, Paluch, A. Kukuczka, Głąb, Król, Bydłoń

Sędzia główny: Robert Budny