Kobiety: Finał Pucharu już w środę

W środę, 21 września o godzinie 16:00 rozegrany zostanie finał Okręgowego Pucharu Polski Kobiet na szczeblu województwa. Pomarańczowo-czarne zagrają o trofeum z rezerwami KSP Kielce. Mecz odbędzie się na Stadionie w Suchedniowie.

Mocny ból głowy mają przed środowym starciem z KSP II Kielce trenerzy KSZO. Problemy kadrowe jakie ma drużyna po ostatnim meczu z Interem Gnojnica nie ułatwiają walki o trofeum. W finale niepewny jest występ trzonu ze środka pola, czyli duetu Maja Zawolik-Patrycja Tymowska. Ta pierwsza narzeka na uraz stopy i nie wiemy czy zdąży wykurować się do środy. Z bólem barku zmaga się Patrycja Chojnacka. W przypadku absencji tych zawodniczek, trener Szymon Kroczek będzie musiał trochę skorygować ustawienie zespołu, które już funkcjonuje od dłuższego czasu. Na wdrożenie nowej taktyki jest bardzo mało czasu, jednak wierzymy, że uda się to wszystko poukładać, by drużyna zagrała jak równy z równym i obroniła trofeum sprzed roku.

Co ciekawe, drugi rok z rzędu rozgrywany jest bezpośrednio finał OPP bez wcześniejszych rund. Powodem jest po prostu rezygnacja z udziału pozostałych drużyn świętokrzyskich od czwartego poziomu rozgrywek w dół. Rok temu do udziału w Okręgowym Pucharze zgłosiły się zespoły KSZO oraz Hetmanek Włoszczowa i zagrały w finale. Górą były pomarańczowo-czarne.

Rezerwy KSP Kielce z pewnością wykorzystają możliwość wzmocnienia drużyny zawodniczkami z pierwszego składu. Już w ubiegłym sezonie przyszło nam się mierzyć z tym zespołem w ligowych rozgrywkach. W jedynym starciu KSZO wygrał 2:0. W środę liczymy zatem na powtórkę.

Początek starcia zaplanowano na godzinę 16:00.