Bez kategorii

Porażka w Sieniawie

Ostatni gwizdek zabrzmiał na Stadionie Miejskim w Sieniawie, gdzie to miejscowy Sokół podejmował drużynę KSZO. Mecz po świetnej grze gospodarzy zakończył się wynikiem 2:0.

Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa. Oba zespoły próbowały swoich sił pod bramką przeciwnika, jednak nie przyniosło to zamierzonych rezultatów. Ekipa KSZO na dzisiejszy mecz obrała dość specyficzną taktykę – grę górnymi piłkami. Z założenia mogła taka gra być skuteczna, jednak w przypadku ostrowieckich zawodników zawiodła. Gdy zawodnicy schodzili do szatni na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. W drugiej połowie oba zespoły rozpoczęły zmagania bez zmian w składach. W 52. minucie, w ataku na naszą bramkę jeden z zawodników Sokoła zgrywa piłkę w pole karne, Jakub burek nie opanowuje piłki, do której dobiega zawodnik przeciwnika dośrodkowując piłkę na 5 metr. Piłka niefortunnie odbija się od Matheusa Camargo i wpada do siatki. Zespół KSZO nieco podłamany, jednak zmotywowany do odrabiania strat tworzył kilka akcji pod bramką przeciwnika. Chwilę po stracie pierwszego gola w sytuacji sam na sam znalazł się Dariusz Brągiel, którego strzał obronił bramkarz gospodarzy. W 72′ minucie znów na bramkę Jakuba Burka napiera Sokół. Damian Mężyk próbuje wybić piłkę głową, ta trafia do Mateusza Geńca, który strzałem w samo okienko ustala wynik spotkania na 2:0.

Jest to kolejna już utrata punktów w wykonaniu Ostrowieckich zawodników. Po 10 spotkaniach zdobywamy zaledwie 14 punktów, okupując cały czas środek tabeli. Obecnie podopieczni Rafała Wójcika są na 9 lokacie.

TEXOM Sokół Sieniawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0 (0:0)
1:0 Matheus Camargo 52′ (Sam.),
2:0 Mateusz Geniec 71′

KSZO: Burek – Sylwestrzak, Camargo, Mężyk, Cukrowski (75′ Pawlik) – Brągiel (57′ Bełczowski), Nawrot, Tymoshenko, Burzyński, Dziubiński – Chernii

Sokół: Rudolf – Geniec (86 Gdowik), Skała, Mac, Lis – Majka (69 Wolak), Wawryszczuk, Oziębło, Pikiel (69 Jeż) – Feret, Tłuczek (69 Twardowski).

Żółte kartki: Brągiel, Nawrot, Cukrowski – Pikiel

Już w środę na Stadionie w Kunowie rozegramy mecz z miejscową Stalą w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:15!