Kobiety: Wyrwane zwycięstwo w bólach!

W meczu 7. kolejki III ligi kobiet pomarańczowo-czarne zwyciężyły 2:1 w starciu z Pogorzanką Pogorzyce. Bramki dla KSZO zdobyły Amelia Bień i Sandra Papierz. KSZO awansował na drugie miejsce w tabeli.

Sam mecz nie porywał. Widowisko przy Kolejowej miało dość mierny poziom, żeby nie powiedzieć, że koszmarny. Na początku meczu, bowiem już w 7. minucie na prowadzenie wyszły gospodynie. Dwójkowa akcja Szymańska-Bień zakończyła się golem tej drugiej. Dla kapitan KSZO jest to już czwarte trafienie w sezonie.

Niestety, im dalej w mecz tym było gorzej. Piłkarki z Pogorzyc zaczęły wyraźnie przejmować inicjatywę. Nasze zawodniczki odpowiadały kontratakami. Po jednym z nich gola powinna zdobyć Patrycja Szymańska. W dwóch ostatnich kwadransach pierwszej połowy oglądaliśmy masę niedokładnych podań oraz błędów w defensywie obydwu ekip. Wynik jednak nie zmienił do przerwy i KSZO schodził do szatni z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron, do boju ruszyły piłkarki z województwa małopolskiego. Zdominowały nasz zespół bez dwóch zdań, jednak bardzo dobrze w bramce radziła sobie Weronika Zienkowska. Gra pod dyktando Pogorzanki przyniosła zamierzony skutek. W polu karnym w 70. minucie faulowana została zawodniczka przyjezdnych i arbiter wskazał na rzut karny. Niestety, nasza bramkarka wybrała niewłaściwy róg bramki i rywalki mogły cieszyć się z gola.

Dziewczyny z Ostrowca na szczęście szybko zareagowały na zmianę rezultatu i wyszły bardziej odważniej na połowę Pogorzanki. Wprowadzona po przerwie Sandra Papierz dała impuls drużynie i po strzale z dystansu utonęła w objęciach koleżanek, dając im prowadzenie w 75. minucie. Niestety, kilka minut później nasza zawodniczka doznała groźnego urazu kolana i została zniesiona z boiska. W jej miejsce pojawiła się Wiktoria Krawczyk. Do końca dziewczyny walczyły i udało im się utrzymać korzystny rezultat, tym samy inkasując kolejne trzy punkty w tym sezonie.

1 października 2022 r. – godz. 12:00 – Boisko sztuczne przy ul. Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Pogorzanka Pogorzyce 2:1 (1:0)

Amelia Bień 7, Sandra Papierz 75′ – nieznana 70′ (k.)

KSZO: Zienkowska – Kowalska (87′ Żelazowska), Chojnacka, K. Rutkowska (76′ Zięba) – Jurecka, Tymowska, Zawadzka (63′ Papierz (78′ Krawczyk)), Bień, Olszewska (86′ Dziekańska)- Latała, Szymańska