Kobiety: Pogorzanka na horyzoncie

Dziś w samo południe piłkarki KSZO zmierzą się w meczu ligowym z zespołem Pogorzanki Pogorzyce. W przypadku zwycięstwa ostrowczanki awansują na pozycję wicelidera tabeli III ligi gr. IV.

UKS Pogorzanka Pogorzyce, podobnie jak KSZO, jest w tym sezonie beniaminkiem i radzi sobie równie dobrze jak nasz zespół. W pięciu rozegranych spotkaniach skompletowała osiem punktów. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa oraz dwa remisy. W pokonanym polu zostawiła lidera z Łęcznej oraz Rysy Bukowina Tatrzańska. Podzieliła się punktami natomiast z Izolatorem Boguchwała oraz Interem Gnojnica. Zespół z województwa małopolskiego zanotował jedną porażkę, za to bardzo bolesną, bowiem uległ rezerwom Resovii aż 0:7. W tabeli Pogorzanka zajmuje szóste miejsce.

Na pewno nie będzie to łatwy mecz, ponieważ zagramy z tym zespołem po raz pierwszy. Nasze dziewczyny będą miały okazję się odkuć za niepowodzenie w finale Okręgowego Pucharu Polski, w którym uległy rezerwom KSP Kielce. Oby to był punkt zapalny i dziewczyny złapały tej sportowej złości i przeniosły to na boisko, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

KSZO w ubiegły weekend pauzował i spadł przez to na trzecią lokatę w tabeli. Tak jak Pogorzanka ma osiem punktów, jednak dzięki lepszemu bilansowi bramek plasuje się wyżej.

Mecz 7. kolejki rozegrany zostanie na boisku przy Kolejowej o godzinie 12:00. Do boju dziewczyny i po trzy punkty!