3 punkty zostają w Ostrowcu!

Po bardzo dobrym meczu w ramach 11 kolejki III Ligi gr. IV, drużyna KSZO zwyciężyła z Orlętami Radzyń Podlaski. Dwoma bramkami popisał się Kostiantyn Chernii.

Początek meczu zdominowali Pomarańczowo-czarni. Mieli kilka dogodnych sytuacji, między innymi Oleksii Maidanevych z minimalnej odległości uderzył wysoko nad bramką przeciwnika. W 21 minucie podanie otrzymał dotychczas najlepszy strzelec KSZO – Kostiantyn Chernii, który po chwili wpisał się na listę strzelców. Mimo ciągłej dominacji, podopiecznym Rafała Wójcika nie udało się zdobyć drugiego trafienia.

W przeciwieństwie do początku pierwszej połowy – druga nie wyglądała zbyt kolorowo. W 57 minucie wyrównanie ekipie Orląt dał Arkadiusz Maj. Ta bramka dała gościom impuls do ataku. Mieli oni kilka dogodnych okazji, jednak zdecydowanie zawiodła skuteczność. W końcowej fazie meczu drużyna KSZO wyprowadziła atak, kiedy to świetne dogranie Adriana Dziubińskiego wykorzystał Kostiantyn Chernii. Była to dla niego druga bramka w tym spotkaniu. Nowy nabytek KSZO w tym sezonie jest niezwykle skuteczny, gdyż po 11 spotkaniach zdobył aż 8 bramek, co na obecną chwilę czyni go królem strzelców III Ligi gr. IV. Do ostatniego gwizdka nic specjalnego się już nie działo – tym samym KSZO zdobył 3 punkty.

Obecnie Ostrowczanie są na 8 miejscu, tuż za drużyną Orląt a przed zespołem z Sieniawy. Trzy ekipy zdobyły w 11 spotkaniach 17 oczek.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (1:0)
8 października – godz.15:00 – Stadion Miejski “KSZO” w Ostrowcu Św.

1:0 Kosiantyn Chernii 21′
1:1 Arkadiusz Maj 57′
2:1 Kostiantyn Chernii 78′

KSZO: Burek – Maidanevych (84′ Mężyk) , Sylwestrzak, Camargo, Cukrowski – Tymoshenko (84′ Lipka), Dziubiński (89′ Pawlik), Nawrot – Brągiel (59′ Burzyński), Bełczowski (59′ Zdyb) – Chernii

Orlęta: Szymala – Duchnowski, Chaliadka (86′ Zając), Koszel (81′ Kuźma), Kobiałka – Kołotyło, Skrzyński (45′ Ozimek), Rycaj (86′ Mnatsakanyan), Sowisz (63′ Korolczuk) – Maj

Żółte kartki: Sylwestrzak, Tymoshenko, Nawrot – Korolczuk, Duchnowski

Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków)

W najbliższą niedzielę czeka nas kolejny mecz podopiecznych Rafała Wójcika, kiedy to na wyjeździe zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola. Miejmy nadzieję, że następny mecz przyniesie równie satysfakcjonujący wynik jak ten dzisiejszy.