III liga kobietKobietyKSZOsezon 2022/2023

Kobiety: Remis z Iskrą

W meczu 8. kolejki III ligi kobiet piłkarki KSZO zremisowały na wyjeździe z Iskrą Brzezinka 2:2. Bramki dla ostrowczanek zdobyły Wiktoria Latała i Patrycja Szymańska. W tabeli Ostrowczanki zajmują czwartą pozycję.

W delegacji pomarańczowo-czarne zanotowały już trzeci remis. Co prawda, nadal jako jedyne są niepokonane w lidze, jednak dzisiejszy mecz powinien być zakończony zwycięstwem. Po raz kolejny ostrowczanki przeważały w spotkaniu lecz nie potrafiły tego udokumentować zdobyciem bramek. Można powiedzieć, że iskra nadziei na zwycięstwo została zgaszona w doliczonym czasie meczu…

W 32. minucie gospodynie wyszły na prowadzenie i utrzymały je do przerwy. Z przebiegu meczu nasze zawodniczki miały masę sytuację by kilkukrotnie pokonać bramkarkę Iskry, jednak bez powodzenia.

W drugiej odsłonie pomarańczowo-czarne odwróciły w pewnym stopniu losy spotkania zdobywając dwa gole. Zespół Iskry został wówczas mocno zdominowany i miał kłopoty z wyjściem z własnej połowy boiska. Gdy wyprowadzał już swoje ataki to mocno przemeblowana dziś defensywa KSZO musiała się sporo napracować by oddalić zagrożenie. W dodatku, tuż przed końcem meczu groźnego urazu barku nabawiła się Patrycja Tymowska, która musiała opuścić plac gry. Nad drużyną Szymona Kroczka unosi się jakieś dziwne fatum nieszczęść, bowiem to już trzeci kolejny mecz, gdy zawodniczka KSZO opuszcza boisko z kontuzją. Kadra w tym momencie jest dość wąska i niestety wypadają kolejne zawodniczki, co martwi.

Na domiar złego w doliczonym czasie meczu Iskra wyprowadziła akcję, która dała im upragniony remis. Po końcowym gwizdku nasze zawodniczki nie kryły złości, bo zasłużyły dziś na trzy a nie na jeden punkt. Taka jest niestety piłka i nie zawsze wynik odzwierciedla wydarzenia boiskowe. Z drugiej jednak strony, patrząc na sytuację kadrową, gdy tak naprawdę na ławce rezerwowych zasiadły trzy zawodniczki, w tym jedna bramkarka to w pewnym stopniu trzeba uszanować ten punkt. Drużyna nie przegrywa i to się liczy.

9 października 2022 r. – godz. 13:00 – boisko w Brzezince

Iskra Brzezinka – KSZO Ostrowiec Św. 2:2 (1:0)

? 32′, ? 90′ – Wiktoria Latała 66′, Patrycja Szymańska 74′

KSZO: Zienkowska – Jurecka, Zawadzka, Zięba – Krawczyk, Zawolik, Bień, Tymowska (89′ Naglarska), Olszewska (66′ Dziekańska) – Latała, Szymańska

Kolejny mecz ostrowczanki rozegrają w sobotę, 15 października o godzinie 14:00 na boisku przy ulicy Kolejowej.