Kobiety: Starcie z liderem!

W najbliższy weekend nasze piłkarki czeka bardzo wymagający mecz. Do Ostrowca przyjeżdża lider tabeli, drużyna Naprzodu Sobolów.

Mimo, że pomarańczowo-czarne jako jedyne w lidze pozostają niepokonane to zajmują w tabeli czwartą lokatę. Strata do lidera nie jest jednak duża, bo wynosi dwa punkty. W drużynie panuje sportowa złość po zaledwie remisie w ostatnim meczu z Iskrą Brzezinka, więc o motywację na sobotę nie będzie trudno. KSZO na swoim terenie nie traci punktów, czego dowodem były zwycięstwa z Resovią II, Rysami Bukowina Tatrzańska oraz Pogorzanką Pogorzyce.Wyjazdowe mecze, a w zasadzie wyniki nie są już niestety tak udane. Co prawda, KSZO w każdym spotkaniu przeważał jednak nie zdołał jeszcze wywieźć kompletu punktów z terenu rywala. Wywołuje to z pewnością dużą dozę irytacji wśród zawodniczek, które kontrolują zawody, lecz ich skuteczność mocno szwankuje.

Jak już wspominaliśmy, w zespole panuje niemały szpital. Trenować nie mogą jak na razie Sandra Ćwik, Patrycja Chojnacka, Sandra Papierz, Patrycja Tymowska. We wczorajszym treningu uczestniczyło 13 zawodniczek. To obrazuje problem z jakim musi się borykać trener Szymon Kroczek. Trudno wdrażać nowe elementy w treningu, gdy obsada jest dosyć wąska.

Nasz najbliższy rywal, czyli Naprzód Sobolów to aktualnie lider tabeli. W siedmiu rozegranych meczach zdobył 14 punktów. Czterokrotnie zwyciężał (z MOSiRem Lubartów, Izolatorem Boguchwała, Rysami Bukowina Tatrzańska oraz Interem Gnojnica), dwa razy notował remis (z Resovią II oraz z Akademią z Krakowa). Uległ natomiast rezerwom Górnika Łęczna i to aż 0:7. Drużyna z województwa małopolskiego jest w obecnie w gazie z serią trzech zwycięstw z rzędu. Pomarańczowo-czarne postarają się oczywiście zakończyć tę serię. Naprzód to solidny zespół. Od 2010 roku przez dziesięć sezonów grał na poziomie II ligi. Po spadku z owego szczebla w 2020 roku drużyna toczy zmagania w III lidze aż do dziś.

Najlepszym strzelcem drużyny z Sobolowa jest Kinga Nowak, autorka sześciu trafień. Druga w klasyfikacji jest Katarzyna Chronowska, która ma na koncie cztery trafienia.

Mecz rozegrany zostanie na boisku przy ulicy Kolejowej w Ostrowcu o godzinie 14:00.