III liga kobietKobietyKSZOsezon 2022/2023

Kobiety: Pierwsza ligowa porażka

W dniu wczorajszym nasze trzecioligowe piłkarki musiały pierwszy raz uznać wyższość rywalek i przegrały domowe starcie z Naprzodem Sobolów 0:1. Gola dla przyjezdnych w 5. minucie zdobyła Kinga Nowak.

Spotkanie przy Kolejowej było bardzo wyrównane. Zarówno jedna jak i druga drużyna stwarzała sobie sytuacje bramkowe. Zaraz na początku meczu, bowiem już w 5. minucie wynik otworzyła Kinga Nowak, najskuteczniejsza zawodniczka całej III ligi gr. IV. Dla tej zawodniczki była to już siódma zdobycz bramkowa.

KSZO próbował wyrównać, niestety ataki nie przynosiły zamierzonego skutku. Pomarańczowo-czarnym nie pomogła nawet gra w przewadze. W 67. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę w drużynie Naprzodu obejrzała Karolina Majka. Trzeba przyznać, że był to pierwszy mecz z dość sporą liczbą pokazanych żółtych kartek. Arbiter pokazał ich aż pięć, co dotychczas nie zdarzało się w meczach z udziałem KSZO.

Rywalki z Sobolowa pokazały swoje umiejętności i utrzymały wynik dający im bardzo cenne trzy punkty. Naprzód umocnił się na pozycji lidera i mają na swoim koncie już 17 punktów.

15 października 2022 r. – godz. 14:00 – boisko przy ulicy Kolejowej

KSZO Ostrowiec Św. – Naprzód Sobolów 0:1 (0:1)

Kinga Nowak 5′

KSZO: Zienkowska – Dębowska, Kowalska (81′ Żelazowska), Zawadzka, K. Rutkowska (70′ Krawczyk) – Jurecka, Bień, Zawolik, Olszewska (88′ Naglarska) – Szymańska, Latała

Naprzód: Chrobak, Rzepka (Bienias), Stalmach, Waligóra, Kulpa, Zelek, Janiczek, Strączek, Dudek (Chronowska), Majka, Nowak (Duda)

żółte kartki: Zienkowska, Bień – Nowak, Waligóra, Majka

czerwona kartka: Majka (za dwie żółte)