III ligaKSZOsezon 2022/2023

Z Lublinianką w sobotę

Już w sobotę czeka nas kolejne starcie ligowe, które obejrzymy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tym razem Pomarańczowo-Czarni zmierzą się z beniaminkiem III Ligi gr. IV – Lublinianką Lublin.

Lublinianka, tak jak można było się tego spodziewać po beniaminku, w tym sezonie radzi sobie dość słabo. Głównym celem na ten sezon, dla podopiecznych Roberta Chmury, zapewne będzie utrzymanie się w III Lidze. W 12-stu meczach rozegranych na tej klasie rozgrywkowej, ekipa z Lublina 3 razy wygrywała, raz remisowała, oraz 8 razy musiała uznać wyższość przeciwnikom.

Ekipa KSZO w tej rundzie gra „w kratkę” – raz zdarzają się świetne mecze, za to niektóre z nich kończą się porażką. Jak dotąd podopieczni Rafała Wójcika zgromadzili 17 punktów, 5 razy wygrywając, tyle samo przegrywając, a do tego dwukrotnie remisując. Dotychczas najlepszym Ostrowieckim strzelcem jest Kostiantyn Chernii, który trafiał do siatki rywali 8 razy.

Warto odnotować, że drużyna KSZO w tym sezonie na swoim obiekcie jest niepokonana. W 5 domowych meczach 3 razy zwyciężaliśmy, natomiast dwukrotnie podzieliliśmy się punktami z naszymi przeciwnikami. Lublinianka za to radzi sobie fatalnie w wyjazdowych meczach. Na cudzym obiekcie zaledwie raz zremisowali, przegrywając przy tym aż cztery razy.

Jutrzejszy mecz z pewnością przyniesie nam wiele emocji, więc zapraszamy o godzinie 14:00 na ulicę Świętokrzyską. Do boju, KSZO!

Bilety online: https://kszo1929ostrowiec.pl/tickets/kszo-1929-ostrowiec-sw-lublinianka-lublin/9

Transmisja spotkania: https://polsport.live/mstv/transmisja/1071/kszo-lublinianka