Wyszarpane zwycięstwo z Lublinianką!

Wiele emocji przyniósł nam mecz na linii Ostrowiec Świętokrzyski – Lublin, który po wielu trudach, szczególnie w końcówce spotkania przyniósł trzy punkty gospodarzom. Ostrowczanie pokonali ekipę Roberta Chmury 3:2 a bramki dla KSZO zdobyli: Adrian Dziubiński, Fabian Burzyński i Michał Nawrot.

Pomarańczowo-czarni bardzo szybko “napoczęli” rywala. Już w 2. minucie Jakub Cukrowski idealnie dośrodkował piłkę na głowę Adriana Dziubińskiego, który precyzyjnym uderzeniem skierował ją do siatki. Niedługo potem, bowiem już w 16. minucie Lublinianka w świetnym stylu odpowiedziała, zdobywając wyrównującą bramkę. Golem sprzed pola karnego popisał się Fryderyk Janaszek. Śmiało można określić tego gola z cyklu “stadiony świata”. W dalszej części pierwszej połowy KSZO wiele razy atakował, nawet raz piłka obiła słupek, jednak wciąż utrzymywał się wynik 1:1. Obie ekipy schodziły na przerwę z jednobramkową zdobyczą.

Niespełna 6 minut po rozpoczęciu pierwszej połowy spotkania Lublinianka niespodziewanie wyszła na prowadzenie. Tym razem gola zdobył Sebastian Rak, który podobnie jak Adrian Dziubiński piłkę uderzył głową. W 71. minucie za sprawą bardzo precyzyjnego uderzenia z rzutu wolnego Fabiana Burzyńskiego mieliśmy na tablicy remis 2:2. Ta bramka jakby dała impuls podopiecznym Rafała Wójcika do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Już w 79. minucie nadarzyła się kolejna świetna sytuacja, w której to Adrian Dziubiński wystawił piłkę Michałowi Nawrotowi, a ten niepilnowany przez żadnego z defensorów umieścił ją w bramce Lublinianki. W ten sposób wygrywaliśmy 3:2. Takim również rezultatem zakończył się mecz, a więc po raz kolejny trzy punkty zostają w Ostrowcu!

Już za tydzień w Krakowie będzie czekał nas bardzo trudny mecz, w którym zmierzymy się z rezerwami Cracovii. Oby następny mecz przyniósł równie zadowalający wynik, jak ten dzisiejszy.

22 października – godz. 14:00 – Stadion Miejski „KSZO” w Ostrowcu Św.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Lublinianka Lublin 3:2 (1:1)

Adrian Dziubiński 2′, Fabian Burzyński 71′, Michał Nawrot 79′ – Franciszek Janaszek 16′, Sebastian Rak 51′

KSZO: Burek – Sylwestrzak, Camargo, Maidanevych (83’ Pawlik), Cukrowski (45’ Lipka) – Tymoshenko, Bełczowski (67’ Burzyński), Nawrot, Brągiel, Dziubiński – Chernii (83’ Persona)

Lublinianka: Krupa – Śledzicki, Myszka, Chodziutko, Futa – Brzyski, Baran (78’ Niegowski), Janaszek, Tymosiak, Rak (86’ Flis) – Paluch

Żółte kartki: Maidanevych – Brzyski

Sędziował: Sebastian Godek