Kobiety: Klątwa remisów trwa…

Czwarty remis na wyjeździe zanotowały dziś piłkarki KSZO w meczu 10. kolejki III ligi kobiet. W Krakowie ostrowczanki podzieliły się punktami z drużyną Football Success Academy Kraków wynikiem 2:2. Gole dla pomarańczowo-czarnych zdobyły Patrycja Szymańska i Wiktoria Latała.

Nad zespołem Szymona Kroczka wisi klątwa remisów na wyjazdach. Dziewczyny nie zdołały jeszcze w tym sezonie wywieźć kompletu punktów z terenu rywalek. Co prawda, w 20. minucie prowadzenie dla KSZO dała Patrycja Szymańska, jednak gospodynie dość szybko zareagowały i doprowadziły do wyrównania dziesięć minut później za sprawą gola Aleksandry Kuśnierz. Taki rezultat utrzymał się do przerwy. Co ciekawe, KSZO w pierwszym kwadransie powinien prowadzić dwoma,trzema golami, jednak nasze napastniczki raziły nieskutecznością. Na domiar złego, w końcówce pierwszej odsłony groźnego urazu mięśnia dwugłowego doznała Maja Zawolik, która została zmieniona w przerwie przez Wiktorię Krawczyk.

Piłkarki z Krakowa po strzelonej bramce z animuszem weszły na drugą połowę i toczyły wyrównany bój z naszymi dziewczynami. W 61. minucie to rywalki objęły prowadzenie. Gola zdobyła Weronika Beczkowska. KSZO próbował odpowiedzieć i dążył do zdobycia drugiej bramki. Udało się to dopiero w 83. minucie Wiktorii Latała, która dała punkt naszej drużynie w ostatecznym rozrachunku. Zdaniem naszego trenera, ten punkt jest jednak niezbyt pocieszający. Po raz kolejny zamiast kompletu punktów jest zaledwie remis. W ośmiu spotkaniach KSZO zdobył 13 “oczek” i po tej kolejce spadł na piątą pozycję w tabeli.

23 października 2022 r. – godz. 16:00 – boisko Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Krakowie

Football Success Academy Kraków – KSZO Ostrowiec Św. 2:2 (1:1)

Aleksandra Kuśnierz 30′, Weronika Beczkowska 61′ – Patrycja Szymańska 20′, Wiktoria Latała 83′

FSA (skład wyjściowy): Sroka – Zdebska, Beczkowska, Bochenek, Matuszczyk, Kuśnierz, Tomczyk, Biernat, Kijak, Zabagło, Chmiel

KSZO: Naglarska – K. Rutkowska, Chojnacka, Zawadzka, Kowalska – Jurecka, Zawolik (46′ Krawczyk), Bień, Olszewska – Szymańska (85′ Andrachiewicz), Latała

Przed nami mecz z MOSiRem Lubartów, który jest wyżej w tabeli o jedno miejsce i ma dwa punkty przewagi nad ostrowczankami. Zapowiada się zatem całkiem ciekawe widowisko. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę, 29 października o godzinie 12:00 na terenie Ośrodka Treningowego przy ulicy Kolejowej w Ostrowcu.