Cracovia już jutro.

Po bardzo trudnym, ale na szczęście wygranym meczu z Lublinianką Lublin 3:2 piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czeka bardzo trudny wyjazd do Krakowa na spotkanie z rezerwami Cracovii. Pasy walczą o awans, zaś goście po serii nieudanych spotkań wyjazdowych będą liczyć na przełamanie. 

Po raz kolejny sprawdziła się teza, jak bardzo w Ostrowcu liczą na mecze domowe. To był 6 mecz w sezonie, kolejny bez porażki i 14 punktów łącznie w grach u siebie jest 5 wynikiem w lidze. Problemem na pewno jest fakt, że pomarańczowo czarni nie potrafią od pewnego czasu formy u siebie przekuć na boje poza domem. Mają oni bowiem aż 5 porażek w 7 meczach, w tym 2 ostatnie i na przestrzeni tych 180 minut, konkretnie w Sienawie i Stalowej Woli nie potrafili umieścić piłki w siatce. 

Na pewno ważny jest fakt odrobienia strat z Lublinianką, bowiem po 51 minutach było 1-2. Znów błysnął Fabian Burzyński, który zdobył kolejnego gola w sezonie z rzutu wolnego. Również kolejnego gola na koncie ma Michał Nawrot, ale wciąż najlepszym strzelcem drużyny pozostaje Kostiantyn Czernii z 6 trafieniami.

Cracovia zaś od początku sezonu ma nieco inne cele. Pierwsze kolejki w ich wykonaniu były niesamowite i to oni prowadzili w tabeli III ligi grupy IV, jednak ostatnio złapali zadyszkę, przez co spadli aż na 5 miejsce i do lidera z Łagowa tracą już 6 punktów.

Czy mecze domowe są w tym sezonie siłą Pasów? Na pewno imponują w nich skutecznością, gdyż w każdym z 6 meczów zdobywali co najmniej 2 gole, a łącznie mają ich na koncie już 16. Ogółem rezerwy Cracovii to najskuteczniejsza drużyna w lidze, zaraz po Wieczystej Kraków z dorobkiem już 28 bramek. U siebie w tym okresie doznali jeden porażki przeciwko Avii Świdnik. W tym sezonie u siebie potrafili zanotować tylko jedno czyste konto

O sile ofensywnej gospodarzy decyduje w tym sezonie trójka graczy. Sebastian Strózik, Marcin Budziński i Paweł Kapek zdobyli łącznie już 17 bramek, a pierwszy z nich prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W poprzednim sezonie to Pasy ugrały więcej punktów w meczach z KSZO. W centrum treningowym Cracovii padł bezbramkowy remis, zaś w Ostrowcu Pasy wygrały 1:0. W sezonach 2015/16 i 2020/21 to KSZO było górą w meczach w Krakowie.

Mecz rozegrany zostanie w Rącznej, gdzie mieści się ośrodek treningowy Cracovii: Cracovia Trening Center. Początek spotkania w sobotę o godzinie 13:00.