Wiązownica rozbita!

Znakomite spotkanie w ramach 15. kolejki III Ligi gr. IV zagrali piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, którzy odnieśli wysokie zwycięstwo nad KS Wiązownica. Po trzech bramkach Kostiantyna Cherniiego, oraz jednej Franciszka Lipki pokonali rywali aż 4:0.

Przez pierwsze dwadzieścia minut meczu oba zespoły regularnie zagrażały bramce rywali, jednak żadna z prób nie skończyła się golem. W 24’ piłkę ręką w polu karnym zagrał Kacper Drelich, po czym sędzia wskazał na 11-sty metr. Obrońca KS został w dodatku upomniany żółtą kartką. Piłkę z rzutu karnego egzekwował Kostiantyn Chernii, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza odsłona meczu, w której niezbyt wiele się działo a powodem tego był rzęsisty deszcz, który utrudniał konstruowanie akcji.

Po pięciu minutach drugiej połowy padł drugi gol dla KSZO. Kostiantyn Chernii fantastycznym strzałem w prawy róg bramki podwyższył prowadzenie dla gospodarzy. Minutę później po raz kolejny Ukrainiec wpisał się na listę strzelców, tym samym kompletując hat-tricka. Mimo znakomitej gry nasz najlepszy strzelec chwilę później opuścił boisko. Trener Rafał Wójcik postanowił dać odpocząć naszemu snajperowi. Przy prowadzeniu trzema golami trener Rafał Wójcik postanowił sięgnąć po kilku młodzieżowców. Jednym z nich był Paweł Zdyb, który na boisku pojawił się w 58’. Już 10 minut później za symulowanie obejrzał pierwszą żółtą kartkę, natomiast w 75’ został ukarany drugą, a w konsekwencji czerwoną kartką. To wydarzenie nie pozbawiło Pomarańczowo-Czarnych pewności siebie, którzy raz za razem tworzyli groźne ataki. W 88’ po koronkowo rozegranej akcji, Franciszek Lipka wbiegł z piłką w pole karne, efektownym zwodem ominął obrońców po czym strzałem z lewej nogi ustalił wynik spotkania na 4:0.

Z pewnością kibice w każdym meczu chcieliby oglądać takie zaangażowanie oraz skuteczność Ostrowieckich graczy. Po tym zwycięstwie dopisujemy do ligowego dorobku 3 cenne punkty i zajmujemy 8. lokatę. W dalszym ciągu Stadion Miejski KSZO jest twierdzą, której w tym sezonie jeszcze nikt nie zdobył. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie przez jak najdłuższy czas.

Już za tydzień czeka nas kolejne spotkanie z udziałem Ostrowczan, którzy w Tarnowie będą walczyć z miejscową Unią. Początek meczu zaplanowany jest na 12 listopada, dokładniej na godzinę 13:00.

5 listopada – godz. 13:00 – Stadion Miejski KSZO w Ostrowcu Św.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – KS Wiązownica 4:0 (1:0)

Kostiantyn Chernii 24′ (k.), 50′, 51′ , Franciszek Lipka 88′

KSZO: Burek – Sylwestrzak, Camargo, Maidanevych, Cukrowski (69’ Pawlik) – Tymoshenko, Burzyński, Dziubiński (86’ Persona) – Brągiel (86’ Mężyk), Bełczowski (58’ Zdyb) – Chernii (58’ Lipka)

KS Wiązownica: Wrzosek – Drelich, Kapuściński, Kordas (82’ Rembisz), Sitek – Surmiak, Kasia (46’ Janiczak), Gierczak, – Michalik (72’ Kiełbasa), Zieliński, Musik

Żółte kartki: Maidanevych, Zdyb, Sylwestrzak – Drelich, Janiczak,

Czerwona kartka: Paweł Zdyb (w 75′ za drugą żółtą)

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków)