Kobiety: Wyjazd do lidera na zakończenie rundy

W ostatnim tegorocznym meczu III ligi kobiet naszym piłkarkom przyjdzie się mierzyć z mocarzem tej klasy rozgrywkowej – rezerwami Górnika Łęczna. Mecz zaplanowano na godzinę 13:00 w Łęcznej.

Po falstarcie, jakim była porażka porażka z drużyną Pogorzanki Pogorzyce ekipa z Lubelszczyzny radzi sobie bardzo dobrze. Wygrała siedem z dziewięciu spotkań. Po drodze potknęła się drugi raz z Resovią II, przegrywając na własnym terenie 0:1. Fakt, że zespoły rezerw mogą posilać się zawodniczkami z pierwszego składu jest jak widać bardzo pożyteczny. Górnik w tym momencie to maszyna do zdobywania goli. Ma ich na koncie aż 54. To naprawdę musi robić wrażenie. W defensywie też jest wszystko poukładane, ponieważ stracone zaledwie 3 bramki to w tym momencie najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn na poziomie III ligi. Prawdziwą kanonadę strzelecką łęcznianki urządziły sobie w ostatniej kolejce, w której, mówiąc kolokwialnie, rozniosły Inter Gnojnica i ich terenie aż 19:0. Nasz zespół czeka więc arcytrudne zadanie w walce o punkty.

Jeśli chodzi o nasz zespół, to drużyna jest w delikatnym dołku. Passa czterech meczów bez zwycięstwa ciąży nad zespołem Szymona Kroczka. Nie tak dawno nasz zespół był przecież liderem rozgrywek, ale po stracie punktów w czterech meczach (dwie domowe porażki z Naprzodem Sobolów i z MOSiR Lubartów oraz wyjazdowe remisy z Iskrą Brzezinka oraz FSA Kraków) spadły na szóste miejsce w tabeli. Drużyna mimo osiąganych wyników nie gra wcale źle. Brakuje tego ostatniego podania, tej zimnej krwi w polu karnym, szybszej decyzji i zaciętości. Zwykle, w starciach z drużynami o niższych umiejętnościach piłkarskich, gdy rywale zamykali się we własnym polu karnym grając wyłącznie z kontrataków, szło nam zdecydowanie gorzej niż z tymi, które potrafią operować piłką. Więc pytanie, kiedy jeśli nie dziś powalczyć o punkty? Górnik jest faworytem tego spotkania, ale tylko na papierze. Wszystko zostanie zweryfikowane na boisku i mocno wierzymy w przełamanie i punkty przywiezione do Ostrowca. Zakończmy tę rundę pozytywnym wynikiem. Do boju, dziewczyny!

W dniu dzisiejszym urodziny obchodzi szkoleniowiec naszych dziewczyn, Szymon Kroczek. Od całej redakcji serwisu klubu KSZO składamy najserdeczniejsze życzenia i oczywiście domyślamy się co byłoby dziś najlepszym prezentem dla trenera. Wszystkiego najlepszego!