Jutro Unia

Po efektownej wygranej na swoim stadionie z KS Wiązownica drużynę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czeka kolejny w tym sezonie mecz wyjazdowy. Tym razem rywalem będzie Unia Tarnów. Czy w końcu pomarańczowo czarni zdobędą punkty poza domem?

Można powiedzieć sobie, że ostatni mecz przy Świętokrzyskiej był jednym z lepszych, jeśli nie najlepszym meczem w tym sezonie. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Kostiantyn Czernii, który zdobył hattricka. Łącznie Ukrainiec ma na koncie już 11 trafień i przewodzi w klasyfikacji strzelców III ligi grupy IV. Dodatkowo swoją premierową bramkę zdobył Franciszek Lipka, a więc lider klasyfikacji strzelców w świętokrzyskiej lidze juniorów starszych. Kolejna wygrana domowa i łącznie 17 punktów zdobytych w Ostrowcu to 4 najlepszy wynik w całej lidze.

KSZO kontynuuje serię 3 spotkań wyjazdowych z rzędu. W tym czasie nie udało się ani razu wpakować piłki do siatki. Goście przegrali już 6 spotkań poza domem na 8, jakie rozegrali. 6 zdobytych punktów na obcych boiskach to tylko 25% dorobku punktowego w tym sezonie. 

Unia Tarnów w ostatniej kolejce niespodziewanie zremisowała na terenie lidera z Łagowa. Gospodarze mają jednak lepszy okres, ponieważ nie przegrali w 3 następnych spotkaniach, a przy tym zachowali 3 czyste konta. Jest to spora zmiana, z ich perspektywy na lepsze, gdyż Unia to 2 najgorsza defensywa ligi, zaraz za Wisłą Sandomierz, z dorobkiem aż 36 straconych bramek.

Jak twierdzi trener gospodarzy Radosław Jacek jego drużyna ma już kryzys za sobą. Dzięki serii wygranych udało się wyjść ze strefy spadkowej i wypracować przewagę już 4 punktów nad KS Wiązownica, która zajmuje 16 miejsce. Na pewno sporo pewności tej drużynie dodał jeszcze awans do finału tarnowskiego Pucharu Polski. Popularne Jaskółki pokonały jakiś czas temu już Dunajec Zakliczyn. 

Zawodnik, na którego pomarańczowo czarni muszą zwrócić uwagę to na pewno 22-letni Tomasz Palonek, a więc najlepszy strzelec Unii, który zdobył już 5 bramek w tym sezonie. Ten strzelił 2 gole w 3 ostatnich meczach.

Jeśli chodzi o spotkania na linii Unia – KSZO w ostatnim czasie to goście mają bardzo dobry bilans z tym rywalem. Warto przypomnieć, że oba kluby mierzyły się towarzysko przed sezonem przy ulicy Różanej. Wówczas KSZO wygrało 5:3. W lidze zaś goście nie przegrali 8 kolejnych spotkań z Tarnowem. Zawsze wygrywali u siebie w 4 meczach, zaś 2 razy na 4 w Jaskółczym Gnieździe, a więc stadionie Unii. Ogólny bilans wynosi wiec 6 wygranych i 2 remisy. Bilans bramkowy to 16:7. Liczymy na podtrzymanie dobrej serii i upragnione przełamanie w meczu wyjazdowym.

Pierwszy gwizdek meczu o godzinie 13:00. Transmisja: https://polsport.live/wutetv/transmisja/1113/unia-tarnow-kszo-1929-ostrowiec-swietokrzyski