Bez kategorii

Ostatni mecz tego roku!

Po upragnionym punkcie zdobytym na wyjeździe w Tarnowie czas na ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej w wykonaniu piłkarzy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Rywalem podopiecznych trenera Rafała Wójcika będzie Chełmianka Chełm, a więc 11 drużyna po 16 kolejkach III ligi grupy IV.

Z przebiegu meczu w Tarnowie trzeba powiedzieć, że ten remis jest wynikiem zasłużonym. Oba kluby w tamtym meczu nie zagrały nic wielkiego i po prostu wykorzystały swoją najlepszą sytuację do zdobycia gola. Autorem dla pomarańczowo czarnych był już po raz 12 Konstiantyn Czernii, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców. 

Wiadome już, że KSZO zakończy rundę jesienną na co najmniej 8 pozycji, ale ta może być jeszcze lepsza. Warunki są 2. Najlepiej 3 punkty zdobyte przed własną publicznością i strata 3 oczek w meczu rezerw Korony z Czarnymi Połaniec. Rywal z Chełma może awansować nawet na 9 miejsce, ale może również spaść o kilka pozycji. Dla jednych, jak i dla drugich jest to więc mecz dosyć ważny. Co ciekawe oba kluby w tym momencie mają identyczny bilans bramkowy 24:19.

Gospodarze mają zamiar kontynuacji dobrej serii u siebie. Są jedną z drużyn, która jeszcze nie poniosła porażki w domu, a zagrała już 7 meczów. W przypadku KSZO składa się na to 5 zwycięstw i 2 remisy, co na ten moment jest 6 wynikiem w grupie IV III ligi.

Patrząc na terminarz Chełmianki i osiągane przez nich wyniki można stwierdzić, że są oni w całkiem dobrej formie. Oczywiście przegrywali z takimi drużynami jak Łagów czy Avia Świdnik, ale to kluby z czołówki ligi, a mimo potrafili grać z nimi na równi. 

Ostatnio całkiem nieźle wychodzą im mecze wyjazdowe, o czym świadczą pewne zwycięstwa w Nowym Targu 3:1, remis bezbramkowy z rezerwami Korony czy imponująca wygrana w Tarnowie aż 6:0. W tym sezonie na wyjazdach Chełm naprawdę dobrze broni. 6 straconych goli w 6 meczach to dobry wynik i na tę chwilę tylko 2 kluby straciły ich mniej.

Warto dodać, że goście brali udział w tej edycji Pucharu Polski. Odpadli jednak w 1 rundzie z Rekordem Bielsko-Biała 0:3. Awans wywalczyli dosyć łatwo pokonując w czerwcu tego roku Gryf Gminę Zamość 2:0. 

W tym sezonie Chełmianka nie zdobywa aż tak wiele bramek, bo łącznie 24, ale 13 z nich jest udziałem trójki graczy. Są to Jakub Knap z 5 trafieniami i Jakub Bednara oraz Paweł Myśliwiecki po 4.

Jeśli chodzi o mecze bezpośrednie to Chełmianka ma lepszy bilans od pomarańczowo czarnych. W zeszłym sezonie zdobyli przeciwko KSZO 4 punkty wygrywając u siebie 1:0 i remisując w Ostrowcu 1:1. Ogółem od sezonu 2017/18 odbyło się 10 spotkań. Bilans to 2 wygrane KSZO, 3 remisy i 3 wygrane Chełmianki. W tym czasie tylko raz zdarzyło się, by wygrywali goście. Z tym rywalem gospodarze nie przegrali jednak u siebie w 3 kolejnych meczach notując 2 zwycięstwa i remis. Kluby te grały ze sobą jeszcze w sezonie 2007/08 w 1/128 finału Pucharu Polski. Wówczas w Chełmie KSZO wygrał 3:2, jednak odpadło wówczas w następnej rundzie Pucharu z LZS Leśnica.

Spotkanie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski kontra Chełmianka Chełm odbędzie się na stadionie przy ulicy Świętokrzyskiej w najbliższą sobotę o godzinie 13. Transmisja meczu: https://polsport.live/mstv/transmisja/1075/kszo-chelmianka