III ligaKSZOsezon 2022/2023

Jutro kierunek Biała Podlaska – zapowiedź meczu Podlasie – KSZO

Zwycięstwo w serii rzutów karnych nad rezerwami Korony Kielce zapewniło piłkarzom KSZO Ostrowiec Świętokrzyski awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego. W najbliższą sobotę pomarańczowo – czarnych czeka kolejny sprawdzian w lidze. Tym razem podopiecznych trenera Rafała Wójcika czeka wyjazd do Białej Podlaskiej i mecz z tamtejszym Podlasiem.

Podium coraz bliżej

Sytuacja w lidze w rundzie wiosennej robi się tak naprawdę coraz lepsza. Nie chodzi tu tylko o awans w tabeli na 5 miejsce, ale możliwość przesunięcia się nawet na podium. Strata do 3 Avii Świdnik wynosi raptem 3 punkty.

KSZO na wiosnę pozostaje w wysokiej formie. Kontynuuje serię meczów bez porażki. Ta po wygranej domowej nad Wisłą Sandomierz wydłużyła się już do 7 meczów. 4 z nich to zwycięstwa. Do tego dochodzą 3 remisy (wszystkie w meczach wyjazdowych).

Czy w końcu nadejdzie przełamanie?

Żeby nie było tak kolorowo to należy dodać, że dalej drużyna z Ostrowca pozostaje bez przełamania w meczach wyjazdowych. Co prawda 4 ostatnie mecze przyniosły łącznie 4 punkty, ale wciąż nie odnotowano w tym okresie wygranej. Seria bez wygranej poza domem wynosi już 7 kolejnych spotkań.

W tabeli meczów wyjazdowych KSZO zajmuje odległe 15 miejsce z dorobkiem 10 punktów w 12 meczach. Nie jest to najlepszy wynik. Chcąc powalczyć o podium, do którego jak wspomnieliśmy jest niedaleko, potrzeba zdobyć upragnione 3 punkty na terenie rywala. Czy jednak Podlasie na to pozwoli?

Udana wiosna gospodarzy

Podlasie jest drużyną, która zajmuje aktualnie 7 miejsce w tabeli III ligi grupy IV z dorobkiem 36 punktów. Utrzymanie zatem dla tej drużyny nie powinno stanowić wielkiego wyzwania. Klub z Białej Podlaskiej jest w ostatnim czasie w naprawdę dobrej formie w rundzie wiosennej.

Na wiosnę Podlasie zdobyło 14 z 24 możliwych punktów. Złożyły się na to 4 wygrane, 2 remisy i 2 porażki.Co jednak jest wartym podkreślenia, gospodarze nie ponieśli na wiosnę ani jednej porażki u siebie zdobywając 8 punktów w 4 meczach. Na tym terenie nie potrafiła wygrać między innymi Avia Świdnik, a porażki poniosły ekipy Podhala Nowy Targ, czy Wisłoki Dębica.

Gospodarze są jednak ekipą, która notuje bardzo dużo remisów. W tej statystyce przodują w całej lidze obok Avii Świdnik. Na przestrzeni całego sezonu zanotowali ich już 9. KSZO dla porównania ma ich na koncie 6.

Znów będzie grad goli?

Kiedy dochodzi do meczów pomiędzy tymi dwoma klubami, bardzo dużo się dzieje. Wystarczy wspomnieć spotkanie z rundy jesiennej w Ostrowcu. Wówczas KSZO wygrało 2:1. W tym meczu emocji było mnóstwo. Gospodarze przegrywali od 1 minuty po golu Jakuba Mażysza, aktualnego napastnika pomarańczowo – czarnych. Gola na zwycięstwo zdobyli w 90 minucie grając dodatkowo w osłabieniu.

W 4 z 5 ostatnich meczów kibice zobaczyli co najmniej 3 trafienia i również 4 razy padały bramki dla obu drużyn. W tym okresie padło łącznie aż 20 bramek, co daje średnią 4 goli na mecz.

To, co nie jest dobrą informacją to fakt, że Podlasie wygrało z KSZO u siebie w 3 ostatnich meczach pod rząd i zdobyło w tym okresie aż 11 bramek.

Widać zatem, że nie szykuje nam się prosta przeprawa. Zapowiada to jednak sporo emocji, ponieważ goście jadą do Białej Podlaskiej w dobrych humorach. Miejmy nadzieję, że siłą rozpędu wygrają na terenie rywala.

Spotkanie Podlasie Biała Podlaska – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski odbędzie się w najbliższą sobotę 29 kwietnia o godzinie 17 na stadionie im. 90 minuty meczu przy ulicy Artyleryjskiej 9.