Walczymy o finał! Zapowiedź meczu KSZO – Klimontowianka

Przełamanie ligowe w meczach wyjazdowych stało się faktem. Pomarańczowo – czarni wygrali w Radzyniu Podlaskim aż 4:0. Rehabilitacja za spotkanie z Sokołem Sieniawa była wręcz idealna. W najbliższą środę piłkarzy KSZO czeka kolejne wyzwanie. Tym razem na drodze do finału Okręgowego Pucharu Polski stanie IV-ligowa Klimontowianka Klimontów.

Ta wiosna może być świetna

Zanim przedstawimy statystyki dotyczące samego pucharu, jak i meczu z Klimontowem, warto jeszcze raz uświadomić sobie, że dzięki wygranej z Orlętami sprawa 3 miejsca w lidze nadal pozostaje otwarta, wszak strata do Avii Świdnik wynosi raptem 4 punkty. Nie jest to zatem rzecz niemożliwa do zrealizowania.

W najbliższy weekend KSZO czeka jednak trudne wyzwanie, wszak ich rywalem w sobotnim meczu będzie Stal Stalowa Wola. Ten mecz zaplanowano na godzinę 16.

Duża szansa na puchar

W gronie półfinalistów podopieczni trenera Rafała Wójcika są jedynym przedstawicielem III ligi. Warto powiedzieć, że 2 parę tworzą Star Starachowice, a także Wierna Małogoszcz.

Przypadek Klimontowianki jest bardzo ciekawy, ponieważ ci awansowali do ½ finału poprzez ewidentny błąd organizacyjny Wisły Sandomierz w trakcie trwania dogrywki. Błąd polegał na niewiedzy jednego z kierowników. Jego zdaniem w dodatkowym czasie gry miała przysługiwać dodatkowa zmiana. Jest jednak inaczej. Efektem tego był walkower na niekorzyść Wisły i odpadnięcie z pucharu. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0.

Warto dodać, że dla Klimontowianki jest to historyczny wyczyn. Po raz pierwszy w czasie trwania klubu, jak i rozgrywek pucharowych awansowali do najlepszej czwórki.

KSZO dla porównania wygrywało te rozgrywki już 6 razy. Przy takiej stawce są faworytem do wygrania po raz kolejny.

Kogo zostawili w pokonanym polu?

W tej edycji pucharu oba kluby wystartowały od 4 rundy.

KSZO na swojej drodze wygrywał z:

  • Stal Kunów (0:4)
  • GKS Rudki (0:1)
  • Korona II Kielce (0:0, 3:2 karne)

Klimontowianka wygrywała zaś z:

  • OKS Opatów (1:1, 2:4 karne)
  • ŁKS Łagów (3:0 walkower)
  • Wisła Sandomierz (3:0 walkower)

Bezpośrednie mecze

Oba kluby dosyć rzadko miały okazję w ostatnich latach mierzyć się bezpośrednio. Tak naprawdę trzeba cofnąć się do sezonu 2019/20. Wówczas oba kluby grały ze sobą dwukrotnie.

Najpierw doszło do spotkania kontrolnego w okresie przygotowawczym przed sezonem. Wówczas KSZO wygrało 4:2. Później doszło do pojedynku w ramach 4 rundy okręgowego Pucharu Polski. Wówczas wynik to 3:0 dla pomarańczowo – czarnych.

Wydaje się, że i tym razem KSZO pokaże wyższość nad swoim rywalem, który tak naprawdę mógł odpaść już dużo wcześniej, gdyby nie masa szczęścia, co widać w powyższych wynikach.

Spotkania KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Klimontowianka Klimontów odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 17:00.
Transmisja meczu przeprowadzona będzie na platformie Polsport.live: https://polsport.live/mstv/transmisja/1245/kszo-klimontowiankaopp