III liga kobietKobietyKSZOsezon 2022/2023

Kobiety: Piłkarki KSZO gromią Iskierki!

W meczu 19. kolejki o mistrzostwo III ligi kobiet piłkarki KSZO Ostrowiec wysoko pokonały zespół Iskry Brzezinka wynikiem 5:0. Hat-trickiem popisała się Patrycja Szymańska a dwie bramki zdobyła Amelia Bień. KSZO dzięki wygranej wskoczył na piątą pozycję w tabeli.

Wypowiedź trenera Szymona Kroczka po spotkaniu:

Dziewczyny na mecz wyszły mocno zmotywowane. Już w pierwszych minutach powinniśmy objąć prowadzenie ale z bliskiej odległości nie trafiła do bramki Wiktoria Krawczyk. Kolejne minuty to kolejne okazje ale brakowało trochę szczęcia. Do przerwy prowadziliśmy tylko 2:0. Po przerwie dołożyliśmy jeszcze trzy gole i mieliśmy cały mecz pod kontrolą. Nasza bramkarka Weronika Zienkowska musiała interweniować tylko trzy razy co świadczy o tym jak dużą pracę wykonały dziewczyny w defensywie. Cieszy fakt, że mogliśmy pokazać szeroki wachlarz rozegrania piłki do przodu. Dziękuję dziewczynom za wysiłek i serce zostawione na boisku bo miło było oglądać efekty ciężkich treningów.

20 maja 2023 r. – godz. 12:00 – Miejski Stadion Sportowy KSZO

KSZO Ostrowiec Św. – Iskra Brzezinka 5:0 (2:0)

Patrycja Szymańska 29′, 72′, 88′, Amelia Bień 45′, 90′

KSZO: Zienkowska – Zawadzka, Kowalska, Olszewska – Jurecka, Zakrzewska, Zawolik, Bień, Tymowska – Krawczyk (63′ Latała), Szymańska

żółte kartki: Olszewska (KSZO)

W następnej kolejce nasze piłkarki zagrają w Sobolowie z miejscowym Naprzodem. Ten mecz rozegrany zostanie w sobotę, 27 maja o godzinie 13:30. Będzie to iście dobra okazja do rewanżu za jesienną porażkę na własnym terenie. Wówczas pomarańczowo-czarne uległy na boisku przy Kolejowej 0:1.