III liga kobietKobietyKSZOsezon 2022/2023

Kobiety: Miłe złego początki

W meczu 3. kolejki o mistrzostwo III ligi kobiet piłkarki KSZO przegrały z Iskrą Brzezinka 2:3 i wciąż pozostają bez zdobyczy punktowej w tym sezonie. Ekipa z województwa małopolskiego natomiast, dzięki wygranej wskoczyła na fotel wicelidera rozgrywek.

Mecz miał różne oblicza. W pierwszej połowie wydawać by się mogło, że ostrowczanki wracają na właściwe tory jeśli chodzi o dominację nad rywalem. Wyraźny sygnał do tego, że KSZO nie intersuje nic innego jak trzy punkty dała Patrycja Szymańska, która już w ósmej minucie otworzyła wynik spotkania i to w bardzo efektownym stylu. Nasza zawodniczka prostym podbiciem ulokowała piłkę niemal w okienku bramki przyjezdnych. Kolejne gole wydawały się kwestią czasu. Niestety, długie piłki jakimi operowały nasze zawodniczki nie przynosiły skutku, a golkiper Iskry spisywał się bardzo dobrze i “czytał” te prostopadłe podania. Z biegiem czasu nasze piłkarki zaczęły popełniać coraz to więcej błędów, zwłaszcza w formacji defensywnej. To prowokowało kolejne sytuacje podbramkowe naszych rywalek. Kilkukrotnie zatrudniana była Natalia Moćko, która w tym sezonie wróciła między słupki bramki naszej drużyny. W 30. minucie w polu karnym faulowana została jedna z zawodniczek Iskry i arbiter podyktował rzut karny. Ten został zamieniony na gola, co wyraźnie uskrzydliło zespół z Brzezinki. Przyjezdne tuż przed przerwą zdobyły drugiego gola, który wyprowadził ich na prowadzenie.

Po zmianie stron obraz gry się znacząco nie zmienił. Znów mieliśmy sinusoidę jeśli chodzi o panowanie nad piłką i jej posiadanie. Iskra wietrzyła swoje szanse z kontrataków. W 54. minucie błąd w defensywie popęłniła Zuzia Zawadzka, która dała się minąć we własnym polu karnym, a napastniczka w sytuacji sam na sam podwyższyła prowadzenie swojej drużyny. W końcowym kwadransie to nasz zespół przejął inicjatywę i starał się odrobić straty bramkowe. Przyjezdne zdecydowanie się cofnęły chcąc utrzymać rezutlat do samego końca. W 80. minucie za faul na Oli Pawlik sędzia główny, Pan Robert Budny po raz drugi wskazał na wapno. Z jedenastego metra pewnie uderzyła Patrycja Szymańska, która dała impuls i gola kontaktowego. Do ostatnich minut Iskierki dzielnie się broniły i to one zainkasowały w dzisiejszym meczu komplet punktów. KSZO po trzech spotkaniach ma trzy porażki i znajduje się na 10. miejscu w tabeli. Dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedza Iskrę Krzemień oraz Rysy Bukowina Tatrzańska.

9 września 2023 r. – godz. 12:00 – Miejski Stadion Sportowy KSZO w Ostrowcu Św.

KSZO Ostrowiec Św. – Iskra Brzezinka 2:3 (1:2)

1:0 Patrycja Szymańska 8′

1:1 30′ (k.)

1:2 45′

1:3 54′

2:3 Patrycja Szymańska 80′ (k.)

KSZO: Moćko – Papierz (63′ Kowalska), Zawadzka, Sternik – Szczerbińska (46′ Szałapska), Zawolik, Bień, Pawlik, Olszewska – Krawczyk, Szymańska