I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Unia pokonana – relacja z meczu KSZO – Unia

Piłkarze KSZO w ostatniej kolejce podtrzymali passę zwycięstw. W meczu 7 kolejki 3 Ligi gr. IV Ostrowczanie pokonali Unię Tarnów 3:0.

Od samego początku KSZO miał inicjatywę w tym spotkaniu. Pomarańczowo-czarni stwarzali sobie wiele sytuacji, między innymi Adrian Szynka po strzale głową był bardzo bliski strzelenia bramki. W 25 minucie spotkania Michał Nawrot egzekwował rzut wolny z lewej strony boiska. Kapitan KSZO posłał piłkę w pole karne, tam znalazł się Damian Mężyk, który wpakował piłkę do siatki, tym samym strzelając swoją drugą bramkę w tym sezonie. Niespełna 12 minut później KSZO ruszył z kolejnym atakiem. Ostrowczanie ruszyli z akcją prawą stroną, po zamieszaniu w polu karnym futbolówka trafiła pod nogi ustawionego na przedpolu Michała Nawrota, który po rykoszecie trafił do siatki. W późniejszym czasie także obrona Unii miała sporo do roboty, jednak do końca 1. połowy żadna bramka już nie padła.

W drugiej odsłonie meczu Unia w zasadzie nie stworzyła sobie żadnej klarownej okazji, z której mogłaby paść bramka. Wręcz przeciwnie – KSZO dominował, gdzie podopieczni Rafała Wójcika co chwilę stwarzali sobie okazje bramkowe. Na trzecią bramkę trzeba było czekać naprawdę długo, bowiem do 87 minuty meczu. Wówczas Jarosław Lis ruszył lewą stroną boiska, przedarł się w pole karne i lewą nogą uderzył po długim słupku. Piłka co prawda odbiła się od słupka, lecz ostatecznie zatrzepotała w siatce.

Kolejny mecz drużyna KSZO rozegra w Dębicy, gdzie podejmie ją Wisłoka Dębica. Start meczu zaplanowany jest na 16 dzień września, konkretniej na godzinę 16:00.

KSZO – Unia Tarnów 3:0 (2:0)
25’ – Mężyk – 1:0
37’ – Nawrot – 2:0
87’ – Lis – 3:0

KSZO: Klon – Jarzynka, Domagała (84’ Żebrowski), Mężyk, Brągiel (84’ Lis) – Orlik, Szynka (46’ Zdyb), Kołoczek, Nawrot – Zimnicki (65’ Lipka) – Pisarek (70’ Mazurek).
Unia: Frankowski – Surma, Tkachuk (82’ Biś), Bator (46’ Mida), Baran, Soprych, Kron, Wardzała, Łazarz, Bajorek, Piotrowski.

Żółte kartki: Zdyb, Brągiel, Mazurek