I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Piłkarskie harce pod Tatrami – zapowiedź meczu Podhale – KSZO

Po zakończonej w ostatnią środę pucharowej przygodzie i porażce z Wartą Poznań 1:2 pora wrócić do ligowej rzeczywistości. Już w tę sobotę KSZO Ostrowiec zagrają o kolejne w tym sezonie punkty. Rywalem w wyjazdowym meczu będzie Podhale Nowy Targ. Początek starcia o godzinie 16.

Niezbyt brutalna weryfikacja 

Mecze z Wieczystą i Wartą miały być prawdziwym sprawdzianem dla zawodników trenera Rafała Wójcika. Chociaż w żadnym z tych spotkań nie udało się osiągnąć pozytywnego wyniku, to za samą grę należy graczy pomarańczowo – czarnych. Chociaż za styl punktów nie dają, tak trenerzy Sławomir Peszko i Dawid Szulczek chwalili KSZO za dobrą organizację taktyczną. Byli wymagającym rywalem, który mógł osiągnąć lepszy wynik. To na pewno budujące, bowiem pokazuje, że wykonywana przez piłkarzy praca daje efekty i możliwość zdobywania punktów z faworytami ligi nie jest odległą perspektywą.

Nieźle poza domem 

Wspomniane spotkania były rozgrywane przy ulicy Świętokrzyskiej 11, a przecież w najbliższą sobotę gramy poza domem. W ostatnich meczach wyjazdowych KSZO potrafił zdobywać punkty. Wszak kontynuują serię 3 meczów zwycięskich. Tak było w Radzyniu Podlaskim, Dębicy i Sieniawie. 9 punktów na 15 możliwych w meczach wyjazdowych sprawiają, że aktualnie mowa o najlepsze drużynie uwzględniając tylko mecze na terenie rywala. W ubiegłym sezonie taka seria była niemożliwa do osiągnięcia. Na dodatek udało się zanotować czyste konto. Minimalizm w tym przypadku się opłacał, gdyż KSZO wygrywał 1:0 w Dębicy i 2:0 w Radzyniu Podlaskim.

Rywal zawodzi

Podhale ten sezon zaczęło bardzo słabo. Po 9 rozegranych kolejkach zajmują 15 miejsce, które gwarantuje spadek. Udało im się uzbierać raptem 8 punktów notując tylko 1 zwycięstwo. Mogą jednak pochwalić się tylko 3 porażkami, a więc taką samą liczbą jak lider ze Świdnika. Obok Orląt Radzyń Podlaski mają najwięcej remisów (5). 

Z dorobku 8 punktów gracze z Nowego Targu u siebie uzbierali jak do tej pory tylko 2 oczka. W 4 meczach przegrali dodatkowo 2 mecze. Problemem jest defensywa, gdyż stracili u siebie już 8 bramek tylko 2 razy znajdując drogę do siatki. Ogółem na koncie mają ich 8. Jak do tej pory jak widać gospodarze wolą jednak starcia wyjazdowe. Dla KSZO to dobra wiadomość.

Podhale od 6 kolejnych meczów nie zanotowało wygranej, ale z drugiej strony mają na koncie 3 remisy z rzędu. W 2 ostatnich meczach nie stracili ani jednego gola. Grę w defensywie musieli poprawić zwłaszcza po porażce u siebie z Avią Świdnik 1:6.

Mecze bezpośrednie 

W ubiegłym sezonie oba mecze pomiędzy klubami kończyły się remisami. W obu przypadkach padł wynik 1:1. Remis w Nowym Targu był już 6 starciem z rzędu, którego Podhale nie przegrało u siebie przeciwko KSZO. To był jednak 1 remis po serii 5 wygranych z pomarańczowo – czarnymi. W tych 6 meczach KSZO był w stanie zdobyć tylko 2 gole. 

Każda seria musi kiedyś mieć swój koniec. Miejmy nadzieję, że do zakończenia tej opisanej powyżej dojdzie już w tę sobotę. 

Spotkanie Podhale Nowy Targ – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski już w tę sobotę od godziny 16:00 na polsport.live.