I ZespółIII ligaKSZOsezon 2023/24

Do Krosna po ligowe punkty – zapowiedź meczu Karpaty – KSZO

Koniec sezonu 2023/24 lada chwila. Przed ekipą KSZO trzy ostatnie spotkania w tej kampanii ligowej. Najbliższy odbędzie się już jutro, kiedy to podopieczni Krystiana Kanarskiego wybiorą się do Karpat na mecz z miejscowymi Karpatami.

Przerwana passa KSZO w rundzie wiosennej to kompletnie inny zespół, niestety pod względem negatywnym. W ostatnim czasie więcej było porażek i remisów niż wygranych. Jednak tę złą passę przerwał bardzo ciekawy mecz ze Starem Starachowice. Po dwóch bramkach Dominika Pisarka pomarańczowo-czarni odnieśli zwycięstwo 2:0. Spotkanie obfite było w emocje zarówno na boisku, jak i na trybunach. Było to również pierwsze zwycięstwo od 29 marca, czyli od ponad półtora miesiąca.

Karpaty ze spadkiem Podopieczni Waldemara Szafrana mają zapewniony w tym sezonie spadek do 4 ligi. W 31 meczach ligowych Karpaty zdobyły zaledwie 22 punkty i obecnie są na ostatnim miejscu w tabeli. W tym sezonie ekipa z Krosna wygrywała 5 razy, 7 razy dzieliła się punktami, 19-krotnie zaś uznawali wyższość rywali. Są też najmniej bramkostrzelną ekipą w całej kampanii. Ich dorobek bramkowy jest taki sam, bowiem wynosi 22 bramki. Karpaty również są 3 drużyną pod względem straconych bramek. Bramkarz Karpaciarzy 64-krotnie wyciągał piłkę z siatki. Pod tym względem gorsi są tylko KS Wiązownica oraz Sokół Sieniawa.

Poprzednie mecze Ostatni mecz na linii Ostrowiec – Krosno odbył się 5 listopada 2023 roku. Wówczas KSZO wygrał 5:1 i co ciekawe wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. W 57’ wynik otworzył Kamil Radujl, następnie działa wytoczyła ekipa pomarańczowo-czarnych. Bramki strzelili Nawrot, dwukrotnie Mazurek II, Brągiel a także Kołoczek.

Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 17:00. Dla nieobecnych na stadionie w Krośnie dostępna będzie transmisja: https://polsport.live/karpaty/transmisja/1472/karpaty-krosno-kszo-ostrowiec-swietokrzyski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *