Kobiety: KSZO zagra z Interem

W najbliższą sobotę nasze piłkarki rozegrają kolejny mecz ligowy. W ramach 5. kolejki III ligi kobiet pomarańczowo-czarne udadzą się do Gnojnicy na spotkanie z miejscowym Interem. Dla KSZO będzie to dobra okazja by przedłużyć serię meczów bez porażki, zaś gospodynie powalczą o pierwszy komplet punktów przed własną publicznością.

Ludowy Klub Sportowy Inter Gnojnica to, podobnie jak KSZO, beniaminek w tej klasie rozgrywkowej. Ubiegły sezon w IV lidze podkarpackiej został zdominowany i wygrany w cuglach przez drużynę Interek. W 20 meczach zdobyły 49 punktów i z przewagą 15 oczek powróciły na szczebel trzecioligowy. Warto zaznaczyć, że w poprzednich latach tj. 2016-2020 reprezentowały właśnie III ligę, zatem stażem i doświadczeniem górują nad ostrowczankami.

Gnojnica to wieś położona między Dębicą a Rzeszowem w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W tym sezonie drużyna z Podkarpacia gra w kratkę. Ma na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. W pokonanym polu pozostawiła Rysy Bukowina Tatrzańska, zwyciężając na wyjeździe 4:0. Uległa zaś ekipie Izolatora Boguchwała w domowym meczu 0:3. Najskuteczniejszymi strzelcami Interu są Andżelika Drąg i Emilia Jędrysek, które mają po dwa trafienia na swoim koncie.

KSZO czeka ciężki wyjazd, bo nie ukrywajmy, ligowi rywale są dla nas póki co nieokiełznani, mało o nich wiemy, nie znamy stylu ich gry. Ogólnie mówiąc, cała liga jest dość ciekawa i specyficzna, bowiem trafiają się mecze gdzie drużyna przegrywa 0:4 by tydzień później z innym rywalem wygrać 7:0. To daje tym rozgrywkom pewną nieobliczalność, ale chyba za to wszyscy kochają piłkę nożną.

W szeregach KSZO panują bardzo pozytywne emocje. Pozycja lidera została zachowana, dziewczyny coraz lepiej rozumieją się na boisku. Jest kolektyw. Nie dziwi więc to, że trenerzy Szymon Kroczek i Andrzej Szymański są zadowoleni z takiej sytuacji, gdy dziewczyny wchodzą do nowej ligi i inkasują punkty w każdym meczu. Sytuacja kadrowa jest w tym sezonie optymalna. Pod nieobecność Moniki Zakrzewskiej, która wyjechała za granicę, opaskę kapitana przejęła Amelia Bień. W kadrze znajdują się również dwie bramkarki, co w ostatnim sezonie było problemem, ponieważ na tej pozycji grała jedynie Weronika Zienkowska.

Mecz Inter – KSZO zaplanowano na sobotę, 17 września na godzinę 11:00.